Po dlhom čakaní sa dnes nové MacBooky Pro konečne ukázali svetu a spolu s nimi Apple predstavilo novú generáciu čipov M2 Pro a M2 Max. Nové modely toho síce okrem výkonnostných zmien veľa nepriniesli, no jedna štatistika prekonáva všetky doterajšie špecifiká jablkových notebookov. Väčší 16″ model totiž vydrží na jedno nabitie až 22 hodín.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nové MacBooky Pro s čipom M2 Pro a M2 Max. Toto sú všetky novinky

Oba nové modely MacBooku Pro ponúkajú oproti svojim predchodcom o hodinu dlhšiu výdrž batérie, ktorá sa v prípade 14″ modelu zvýšila zo 17 na 18 hodín a v prípade 16″ modelu z 21 na rekordných 22 hodín. jedná sa tak o najdlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie, akú kedy Apple v notebooku ponúklo.

Pre porovnanie, MacBook Air M1 aj M2 ponúkajú 18 hodín výdrže batérie, zatiaľ čo 13″ MacBook Pro zvládne na jedno nabitie 20 hodín. tieto sympatické hodnoty vyplývajú hlavne z extrémnej energetickej úspornosti čipov z rodiny Apple Silicon.

MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -