Viacerí leakeri hovorili, že technologický gigant predstaví na konferencii WWDC 2021 nový MacBook Pro 14″ a 16″ s procesorom M1X či M2. Ničoho podobného sme sa žiaľ nedočkali, no to neznamená, že to Apple skutočne neplánovalo.

- Reklama -

Ako uviedla redakcia magazínu Macrumors, firma sa omylom prezradila sama. Za všetko môžu značky pod videom úvodného eventu WWDC, ktoré skrývajú napríklad text „m1x MacBook Pro“ alebo „m1x“. Ako už asi tušíte, práve toto bude s vysokou pravdepodobnosťou názov nového ARM čipu.

Samotnú informáciu si všímol youtuber Max Balzer, ktorý na ňu upozornil prostredníctvom svojho Twitter účtu. Nový MacBook Pro 14″ a 16″ sa podľa zahraničných zdrojov musel presunúť o niekoľko mesiacov, kvôli veľkému nedostatku komponentov potrebných pre výrobu mini-LED displejov. Práve tie by mali byť pre špičkové počítače štandardom.

Kedy príde nový MacBook Pro 14″ a 16″?

V súčasnosti nevie nikto povedať, kedy firma plánuje svoje počítačové novinky uviesť do predaja. Niektorí leakeri dokonca špekulujú, že informácia bola do tagov na YouTube pridaná schválne, aby Apple navnadilo na svoje budúce technológie. Popravde, ani by sme sa nečudovali.

Aktuálne sa z nášho pohľadu otvárajú dve možnosti, ako a kedy by mohol byť predstavený nový MacBook Pro 14″ a 16″. V prvom prípade sa bavíme o konci leta v podobnom čase, ako sme minulý rok vydeli aktualizovaný iMac 21,5″ a iMac 27″.

V druhom prípade si Apple nechá špeciálnu konferenciu ako čerešničku na torte za úspešným rokom 2021 a MacBooky ukáže až niekedy v novembri rovnako, ako minulý rok. Toto nám príde pravdepodobnejšie.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.