Máte radi extrémy? V tom prípade sa môžete tešiť na procesor M1 Max, ktorý dosahuje vo svojej najvyššej konfigurácii podobný výkon ako Mac Pro z konca roku 2019, ktorý je vybavený 12 jadrovým procesorom Intel Xeon W-3235. Bavíme sa však stále o úspornom ARM čipe v prenosnom laptope!

Aby sme mohli lepšie demonštrovať, aké rozsiahle schopnosti má tento procesor, predstavte si, že nový MacBook Pro 14″ alebo 16″ napojíte na tri externé monitory Pro Display XDR s rozlíšením 6K a ešte k tomu pridáte jednu 4K televíziu navyše. Všetko by malo bežať plynulo a bez akéhokoľvek zaváhania.

Porovnanie s M1 a M1 Pro

Pre rýchle porovnanie, procesor M1 oficiálne podporuje iba jeden externý monitor Pro Display XDR 6K, avšak niektoré testy potvrdili, že sem môžete pripojiť viacero externých obrazoviek (samozrejme je potrebné aj dodatočné príslušenstvo).

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro má rovnaký mini-LED displej ako iPad Pro 12,9". Podporuje až 120 Hz

O niečo slabší čip M1 Pro zvládne pracovať „len“ s dvoma 6K obrazovkami Pro Display XDR čo je však stále pre profesionálnych používateľov viac ako dobré.

MacBook Pro 14″ a 16″ ponúka tri Thunderbolt 4 porty a taktiež jeden port pre HDMI, čo značne zjednodušuje manipuláciu s akýmikoľvek externými displejmi. Čo hovoríte na tieto novinky vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -