Petr Mára a MacBook Pro 13″/MacBook Air 13″ s čipom M1

Ešte predtým, ako si spustíte nasledujúce video, dovoľte mi zopár vlastných postrehov. Sám vlastním MacBook Pro 13″ M1 a musím povedať, že tento počítač považujem za najlepší model, aký Apple za posledné roky predstavilo. Pôvodne som sa obával ARM čipu M1 (z dôvodu kompatibility, stability atď.) ale vôbec to nebolo na mieste.

Emulátor Rosetta 2 pracuje spoľahlivo a okrem dlhšieho načítavania niektorých appiek a programov nevnímam, že sa niečo deje na pozadí. Úprimne som nečakal, že to bude až takto dobré. Výpočtový výkon je taktiež fascinujúci, no najväčšie benefity vidím úplne inde.

- Reklama -

Apple uvádza, že nový MacBook Pro vydrží cca 18-20 hodín na jedno nabitie. Na rovinu napíšem, že to nie je pravda (v praxi). Dosiahnuť to dosiahnete, no musíte dodržať špecifické podmienky.

Pri praktickom používaní sa bavíme o 12-15 hodinách na jedno nabitie. Je to síce výrazne menej, no na druhej strane stále viac ako dosť. Počítač ráno vytiahnem z elektrickej siete, celý deň na ňom pracujem a večer mu zostane ešte 30-40% kapacity batérie. Okrem komfortu to má ešte jednu výhodu. Šetrí sa akumulátor.

Na záver môj posledný poznatok. MacBook Pro 13″ s procesorom M1 je extrémne tichý a „chladný“. Toto zariadenie sa neprehrieva ani v situácii, keď mu poriadne „naložíte“. Je jedno či editujete video, upravujete fotku alebo renderujete 3D objekt cez Blender. Viac nájdete v tomto článku.

Text, ktorý ste si práve prečítali som zámerne napísal ešte pred tým, než som si sám pozrel nasledujúce video. Som zvedavý, ako sa bude môj stručný opis zhodovať s názormi známeho youtubera.

Pozrite si video od Petra Máru a v komentároch napíšte, čo si o novinke myslíte vy. Presvedčila vás natoľko, aby ste si ju zaobstarali?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.