Apple predstavilo ešte pred letom 2019 nový Mac Pro, ktorý sa koncom roka dostal do predaja. Popravde, nečakali sme, že by sme sa niekedy dočkali českej alebo slovenskej recenzie. Našťastie tu máme ale Petra Máru, ktorý si podobný stoj na video zabezpečil a my si môžeme pozrieť recenziu Macu Pro spolu s Pro Display XDR v autentickom unboxingu.

1Počítač nie je pre 99% z vás

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Mac Pro – svetapple.sk

Autor videa neskrýval úprimnosť aj keď vyzeral, že najradšej by si tiež jeden Mac Pro spolu s nádherne spracovaným displejom zadovážil.

V tomto prípade ho mal len požičaný vrámci spolupráce. Rovnako tak ako počítač, ani Pro Display XDR nie je pravdepodobne nič pre vás. Základná konfigurácia oboch zariadení spolu sa šplhá cez 12 000€. Dostanete za to len základnú zostavu.

Prečítajte si tiež  Akcie spoločnosti Apple opäť prekonali rekordy. Jej hodnota vám vyrazí dych!

Každopádne, ak do toho pôjdete mali by ste vedieť, ako tento produkt využiť. Počítač ako aj displej sú určené len pre veľmi „úzku“ používateľskú základňu, ktorej dokážu na seba rýchlo zarobiť. Pro Display XDR má absolútne špičkové farby. Jedná sa pri tom o navrstvenú technológiu LCD kvôli ich presnosti.

Petr Mára rozbalil Mac Pro spolu s Pro Display XDR. – svetapple.sk

Stojan na displej za 1000€ je síce drahý ale užitočný. Ako sám Petr Mára poznamenal, obrazovka je aj poriadne ťažká. Existuje ale aj lacnejšie riešenie, kedy si Mac Pro môžete upevniť na stenu. S verziou so stojanom sa ale s displejom oveľa lepšie manipuluje. Môžete ho polohovať, točiť a podobne. Ak práve pracujete na fotkách filme atď… určite to oceníte.

Pozrite si 10 minútovú recenziu a nezabudnite nám napísať do komentára, čo si o novom Macu Pro myslíte vy. Je jeho kúpa lepšia ako kúpa konkurencie? Je tu vôbec niekto, kto by ho vedel v praxi aj reálne využiť? Dajte nám vedieť, budeme radi za každý názor…

Môže ťa zaujímať
Ďalšie
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.