Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite vám neuniklo, že táto firma začala v roku 2021 používať modernejší GaN adaptér s výkonom až 140 W. Ten je k dispozícii v štandardnom balení 16″ MacBooku Pro a pokiaľ si ho chcete zaobstarať samostatne, pripravte si 105 €.

V porovnaní s ostatnými adaptérmi, ktoré táto firma používa/la doteraz je GaN nabíjačka jedinečná v tom, že pracuje s technológiou nitridu gália (z toho vznikla skratka GaN) a v kompaktnejšom balení dokáže ponúknuť omnoho vyšší nabíjací výkon.

- Reklama -

Adaptér je vybavený USB-C Power Delivery 3.1 a ak vás zaujíma čo sa nachádza v jeho útrobách, tak ste na správnom mieste.

Rozoberanie novej GaN nabíjačky od Apple 

YouTube kanál ChargerLab novú nabíjačku rozobral a pozrel sa na jednotlivé komponenty do detailu. Okrem toho s ňou absolvoval aj rôzne merania či testy, vďaka ktorým si urobíte lepší prehľad o jej schopnostiach.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Video nachádzajúce sa pod týmto odstavcom je síce dosť technické, no veríme, že mnohých z vás určite zaujme. Práve toto je budúcnosť nabíjania a my predpokladáme, že Apple ešte s vývojom GaN nabíjačiek neskončilo. Pravdepodobne už v blízkej budúcnosti uvidíme ďalšie takéto riešenia, ktoré budú dodávané ku novým počítačom Mac.

Dajte nám vedieť do komentára, či už máte skúsenosti s GaN nabíjačkami a ak áno, ako sa vám používajú v porovnaní s predošlým riešením. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.