Je veľmi pravdepodobné, že technologický gigant počas tohto roka predstaví ďalší iMac, ktorý bude určený pre profesionálnych používateľov. Zariadenie by mohlo prísť s uhlopriečkou 32″ a okrem toho poskytne aj výrazne vyšší výkon v porovnaní s predchodcom.

O základnú verziu sa môže postarať čip M1, ktorý nájdeme aj v MacBooku Air či Pro 13″, Macu mini a po novom aj iMacu 24″. Z pochopiteľných dôvodov však náročnejší fanúšikovia značky očakávajú aj niečo viac. Nakoľko to v Cupertine veľmi dobre vedia, práve toto „niečo viac“ začali vo veľkom vyrábať.

iMac 32″ a MacBook Pro 14/16″ s čipom M2

O samotnú správu sa postarala analytická spoločnosť Nikkei Asia, ktorá má dobré kontakty u dodávateľov Apple. Výroba čipu vraj trvá minimálne tri mesiace a k dispozícii by mohli byť už v júli, kedy Apple môže vydať nové zariadenia.

Zatiaľ nie je isté, či to bude iba ďalší iMac, alebo aj nový MacBook Pro 14″jeho dizajn medzičasom unikol na internet, prípadne MacBook Pro 16″. Nakoľko sa ale Apple potrebuje čo najskôr zbaviť závislosti na dodávateľovi Intel, predpokladáme, že inovácie prídu tak rýchlo, ako to len bude možné.

Pri čipe M2 alebo M1X (presný názov zatiaľ nebol stanovený) očakávame minimálne 25 – 50 % nárast výkonu v porovnaní so základným čipom M1. Zariadenia by sa mohli dodávať už štandardne so 16 GB RAM a tak isto by mohli priniesť vyšší počet jadier. V únikoch sa často skloňuje číslo 12.

Nová grafika od Apple?

Na záver sa hodí doplniť, že Apple vyvíja aj vlastné grafické čipy, ktoré budú ponúkať cca 32-jadier a rovnako ako procesory majú vznikať 5nm výrobným procesom. Tieto GPU uvidíme zo začiatku len v drahších strojoch, no postupne by sa mali dostávať aj do základných počítačov, či tabletov v ich vyšších konfiguráciach.

Apple by tak konečne mohlo cieliť aj na herný priemysel, kde ako iste viete, žiaden Mac príliš neexceluje. Napíšte nám do komentára, či sa tešíte na tieto „počítačové“ novinky aj vy.

Prečítajte si tiež  Apple potvrdilo, že čoskoro predstaví MacBook Pro 14" a 16"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here