Ešte začiatkom roka sme vám priniesli správu, že Apple chystá na tento rok celkovo minimálne tri nové počítače Mac. Prvý príspevok do tejto kategórie jablková firma splnila pred dvoma týždňami, kedy sme sa dočkali uvedenia nadupaného Macu Studio. Ďalším v poradí by sa mal stať MacBook Air, ktorý dorazí s výraznými zmenami.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro a MacBook Air s čipom M2 dorazia ešte tento rok

Pôvodne sa o príchode nového „Airka“ polemizovalo už na jar 2022, čo sa však podľa všetkého nevyplní. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spoločnosť Apple síce odložila uvedenie nového MacBooku Air, no stále s ním počíta. Redizajnovaný MacBook Air by sa mal ukázať v druhej polovici tohoto roka.

Najpravdepodobnejším scenárom je predstavenie a následné uvedenie na trh v septembri alebo októbri 2022. Nový MacBook Air by sa tak mohol stať hlavnou hviezdou jednej z jesenných Apple konferencií.

MacBook Air koncept
Zdroj: iDropNews

Nová generácia ikonického MacBooku Air by mala priniesť najväčšie zmeny za poslednú dekádu. Počítač by mal priniesť  refresh v podobe čipu M2, čo sa očakáva aj v prípade 13″ MacBooku Pro. Okrem dizajnových zmien vrátane nových farebných prevedení alebo hrubšieho tela sa môžeme tešiť na integráciu MagSafe alebo možné biele prevedenie rámčekov okolo displeja.

V prípade noviniek týkajúcich sa macOS by mohol karty zamiešať aj nový Mac mini, ktorý je momentálne stále v ponuke „iba“ s čipom Apple Silicon M1. Čo sa týka cýkonnejších MacBookov Pro s 14″ a 16″ uhlopriečkou, tie by sa mali v novej verzii predtaviť až v budúcom roku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -