Kompletný prechod portfólia počítačov Mac z procesorov Intel na Apple Silicon sa pomaly ale isto chýli ku koncu, pričom za posledné roky sme sa dočkali hneď niekoľkých procesorov z rodiny M1. Ďalším logickým a očakávaným krokom bude povýšenie modelovej rady čipov na novú generáciu M2, ktorá by mala doraziť ešte tento rok. Nová „M-dvojka“ zažije svoju premiéru v 13″ MacBooku Pro a MacBooku Air 2022.

Prečítajte si tiež  Mac Studio s čipom M1 Ultra je podstatne ťažší než s čipom M1 Max

Oficiálne zatiaľ nie je potvrdené nič, no o obidvoch prídavkoch do rodiny MacBookov sa hovorí už nejakú dobu. Práve tieto dva modely by sa mali chopiť prvenstva v prípade čipov novej generácie podobne, ako tomu bolo pri uvádzaní pôdovných čipov Apple Silicon. V hre však je aj nový Mac Mini M2.

MacBook Air 2022

Zvesti o novej generácii MacBooku Air kolujú v komunite už dlhší čas. Podľa doterajších odhadov by malo ísť o kompletný redizajn ikonického „Airka“, ktorý príde o svoje postupne sa zužujúce telo a nahradí ho konštrukcia podobná MacBooku Pro.

MacBook Air koncept
Zdroj: iDropNews

Nová generácia MacBooku Air s kódovým označením J413 bude pravdepodobne vydaná iba v jedinej verzii a to s čipom M2. Čip M2 je v určitých aspektoch založený na procesore A15 a hoci bude mať rovnaké osemjadrové CPU ako M1, prinesie výkonnejšie GPU s desiatimi jadrami.

Je však nutné podotknúť, že nová generácia M2 bude nahrádzať iba základný model M1. High-endové verzie M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra si zachovajú status prémiových čipov s vyšším výkonom. Následne sa môžeme tešiť na špičkové verzie prémiových nadstavieb Pro, Max a Ultra.

13″ MacBook Pro 2022

Druhým laptopom s M2 by mal byť MacBook pro s 13-palcovou uhlopriečkou. Ten pod kódovým označením J493 prinesie rovnaký dizajn ako súčasná generácia, s možnými miernymi odchýlkami, týkajúcimi sa dotykového Touch Baru. Najmenší figurant modelovej rady Pro tak určite nedostane vizuál po vzore 14″ a 16″ palcových MacBookov, ktoré sa predstavili ešte koncom minulého roka.

MacBook Pro M2
Zdroj: MacRumors

Informácie naznačujú, že Apple interne zvažuje, že z tohto stroja vypustí názov „Pro“ a zo zariadenia by sa tak stal jednoducho „MacBook“. V tomto prípade by model zaujal po boku MacBooku Air entry model do sveta macOS. Takýto krok by sa však nemal konať v rámci najbližšej generácie, ale až v nasledujúcich rokoch.

13-palcový MacBook Pro však dorazí iba vo verzii s čipom M2. Vyššie prémiové nadstavby ostanú určené iba pre výkonnejšie MacBooky Pro.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo najvýkonnejší procesor z rodiny Apple Silicon. Zoznámte sa s čipom M1 Ultra

Hoci dátum vydania je v tejto chvíli nejasný, analytické informácie poukazujú na koniec tohoto roka. Obidve zariadenia sa nachádzajú v pokročilom štádiu vývoja, preto by sa na police predajní mohli dostať začiatkom tohtoročnej zimy. Ktorý z dvojice pripravovaných MacBookov by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -