Ako uvádza známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg (prostredníctvom Macrumors), spoločnosť Apple s prekvapeniami na rok 2022 ešte zďaleka neskončila. V priebehu najbližších mesiacov sa totiž máme dočkať ďalšieho desktopového počítača, ktorým nebude nič iné ako Mac mini.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 a jeho presná kapacita batérie v mAh. Budete prekvapení (+ porovnanie s predchodcami)

Mac Studio totiž nie je náhradou za tento model ale z ponuky vyradil 27″ iMac s Intelom. Technologický gigant má teda ešte v rukáve ďalšie počítače, ktorými poteší svojich zákazníkov. No a v súvislosti s prácami na novom Macu mini Gurman priblížil, aký hardvér bude obsahovať.

Podľa jeho zdrojov priamo zo spoločnosti Apple dostane tento počítač ako vôbec prvý procesor M2, ktorý bude nástupcom za dosluhujúci čip M1.

Očakáva sa, že po stránke výkonu sa bude spoliehať opäť na 8-jadrový CPU, ale s vylepšenou rýchlosťou a účinnosťou, spolu s 9- alebo 10-jadrovým GPU, oproti 7 alebo 8 jadrám v procesore M1. Pôjde teda o citeľné vylepšenie ale zďaleka nie o revolúciu.

M2 Pro 

Ešte zaujímavejšia informácia je, že spoločnosť Apple vyvíja aj výkonnejšiu verziu procesora M2. Podľa Gurmana by sa mohla označovať jednoducho ako M2 Pro a postupom času by mohla nahradiť čip M1 Pro, ktorý poznáme z MacBooku Pro 2022.

Prečítajte si tiež  Mac Studio s čipom M1 Ultra je podstatne ťažší než s čipom M1 Max

Leaker odhaduje, že tento procesor by mohol dostať 12-jadrové CPU a 16-jadrové GPU. Taktiež sa však môže stať, že nepôjde o náhradu za M1 Pro ale skôr o jeho výkonnejšiu alternatívu, ktorá bude dostupná len v Macu mini (alebo 24″ iMacu). Dôkazy o existencii tohto čipu sa objavili už dávnejšie v operačnom systéme macOS 12 Monterey.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.