Ešte dnes ráno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple zajtra predstaví úplne nový Mac Studio, ktorý bude určený predovšetkým na spoluprácu s novým externým displejom. Portál 9to5mac teraz zdieľal rendery tohto zariadenia, o ktoré sa postaral youtuber Luke Miani.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Podľa Mianiho bude nový Mac Studio a lacnejší externý displej oznámený počas zajtrajšieho podujatia „Peek Performance“. Dizajn počítača Mac Studio je opisovaný tak, ako by ste položili dva súčasné počítače Mac mini na seba.

Stroj má strieborný dizajn so zaoblenými hranami a jeho podstava je približne rovnako veľká ako pri spomínanom Macu mini.

27″ externý displej 

Nový externý displej má mať potom dizajn inšpirovaný displejom Pro Display XDR a najnovším 24-palcovým iMacom. Rozdiel je v tom, že jeho uhlopriečka údajne ponúkne 27″, takže bude väčší ako 24-palcový iMac, ale zároveň menší ako 32-palcový Pro Display XDR.

Takisto nedostane mriežkový vzor na zadnej strane displeja tak ako Pro Display XDR a nebude mať k dispozícii ani špeciálny stojan za príplatok. Používateľ sa tak bude musieť spoľahnúť len na vstavanú alternatívu.

Mac Studio dostane najvýkonnejší procesor od Apple. Doposiaľ sme ho ešte nevideli 

Podľa portálu 9to5mac dostane Mac Studio extrémny výkon, ktorý bude k dispozícii v dvoch samostatných konfiguráciách. Tá slabšia má byť vybavená čipom M1 Max, ktorý poznáme z MacBooku Pro 14″ a 16″.

Silnejšia verzia sa má potom spoliehať na ešte výkonnejší čip, ktorý Apple momentálne nemá k dispozícii v žiadnom počítači. Jeho hlavným benefitom bude to, že sa nebude musieť spoliehať na prílišné šetrenie energie. Apple interne svoj Mac Studio označuje takto: „J375“. Akonáhle budeme mať viac informácií, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
instagram://user?username=svetapplesk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -