Presne podľa plánov. Aj napriek nepriaznivej situácii na východe sa spoločnosť Apple rozhodla, že 8. marca 2022 usporiada ďalšiu mediálnu udalosť, na ktorej nám predstaví niekoľko svojich produktov. Keynote sa odohrá formou online video prezentácie priamo z Apple Parku a na Slovensku ju budete môcť sledovať od 19:00 hodiny nášho času.

A aj keď firma býva v tomto smere trochu tajnostkárska, predsa len nám prezradila pomerne dosť informácií. Stačili len dve slová. Aby sme to zjednodušili, firma vydala pozvánku na event s názvom Peek Performancektorá nám naznačuje, že nové produkty sa budú zameriavať bezprostredne na výkon a nie na inovácie v oblasti dizajnu.

iPhone SE 3. generácie s modernejším čipom a 5G pripojením 

iPhone SE 3Jedným z najdôležitejších produktov, ktoré sa na udalosti ukážu bude skoro určite vylepšený iPhone SE 3. generácie, ktorý dostane procesor s označením A15 Bionic a takisto podporu pre 5G pripojenie.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Okrem toho by mohlo byť toto zariadenie vybavené aj lepším fotoaparátom či väčšou batériou. Po vizuálnej stránke sa zrejme len jemne upravia farby tak, aby vyhovovali novým trendom spoločnosti Apple. Cena by sa samozrejme zvýšiť nemala.

Nový iPad Air je skoro istý 

Druhým z produktov bude iPad Air 5. generácie, ktorý sa takisto nemá príliš líšiť od svojho predchodcu. Do vienka však dostane výkonnejší procesor A15 Bionic a rovnako ako iPhone SE 3 aj podporu pre 5G pripojenie.

Zároveň by Apple malo zvýšiť kvalitu prednej kamery a priniesť do nej funkciu Center Stage. iPad Air 5. generácie by mohol dostať rovnako ako iPad mini 6. generácie aj LED diódu v zadnej časti. Tá v súčasnej 4. generácii chýba.

Počítače Mac 

Do tretice by mala spoločnosť Apple vylepšiť aj bližšie nešpecifikovaný počítač Mac. Azda každý čaká na nový 27″ iMac Pro s procesorom Apple Sillicon, no v hre je aj upgrade najzákladnejšieho Macu mini.

Apple by mohlo vylepšiť jeho dizajn a takisto doň zakomponovať výkonnejšie čipy M1 Pro a M1 Max. Tie sme spoznali len koncom minulého roka a zatiaľ sú k dispozícii výhradne pre MacBook Pro 14″ respektíve 16″. Podľa analytikov je pravý čas na to, aby sa dostali aj do desktopu.

Dajte nám vedieť do komentára, čo očakávate od jarnej Keynote vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -