Prvý tohtoročný Apple Event sa niesol v znamení nového iPadu Air piatej generácie a očakávaného iPhonu SE 3. V tomto súdku sme sa nedočkali žiadnych prekvapení, no mierny odklon nastal v prípade portfólia počítačov Mac a ich príslušenstva.

A aj keď sme vás ešte v predošlých dňoch informovali, že sa na svet chystá Mac Studio spolu s novým externým monitorom, to čo nám priniesli v skutočnosti nás naozaj zaskočilo. Myslíme to samozrejme v dobrom slova-zmysle.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo monitor Studio Display. Osloví nielen dizajnom, ale aj technológiami

Nový monitor nesie názov Studio Display a predstavuje druhý doplnok po Pro Display XDR do kategórie jablkových monitorov. Zdrojom cien sa ako už býva zvykom stal rakúsky Apple Online Store. Slovenskí reselleri dlhodobo používajú zhodné ceny práve s rakúskym oficiálnym predajcom, takže sa nie je ťažké dopátrať ku konkrétnym údajom.

Koľko zaplatíme za Studio Display na Slovensku? 

V prípade monitora Studio Display sme sa pochopiteľne nedočkali toľkých konfigurácií a verzií, ako pri počítači Mac Studio. Cenovka nového monitora štartuje na sume 1749,00 € za displej so štadardným sklom. Ak si chcete dopriať monitor so špeciálnou antireflexnou nanotextúrou, Studio Display vás vyjde na 1999,00 €.

Ďalšou doplnkovou možnosťou za príplatok sú kontroverzné držiaky a stojany, ktoré sa dočkali poriadnej vlny kritiky už pri predstavení monitora Pro Display XDR pred niekoľkými rokmi.

Za štandard v podobe stojanu s 30 stupňovým náklonom nie je potrebné priplácať nič. Čo sa ale týka výškovo nastaviteľného stojanu, tu sa cena monitora vyšplhá až na 2209,00  alebo 2459,00 € za verziu s nanotextúrou.

Pre tých, ktorí si zaobstarajú držiak VESA mount, vďaka ktorému je možné prichytiť monitor na stenu alebo externú konzolu sa cena nemení. V tomto prípade je suma v základe ustanovená na 1749,00 , respektíve 1999,00 €.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -