Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2021 ešte nové počítače MacBook Pro, ktoré získajú extrémny výkon vďaka ARM čipu Apple Sillicon M1X. Novinky by mali byť uvedené na trh niekedy v novembri a dočkajú sa aj väčších displejov.

V súčasnosti si môžete zaobstarať MacBook Pro v 13″ a 16″ verzii, pričom menšia má rozlíšenie 2560 x 1600 px a väčšia zase 3072 x 1920 px. To vo všeobecnosti vôbec nie je zlé a súčasné Retina displeje sú v týchto počítačoch považované za vynikajúce (nie len rozlíšením ale aj farbami, kontrastným pomerom a podobne).

Dobrou správou teda je, že Apple plánuje všetko ešte zlepšiť. Informáciu odhalil vývojár Steve Moser v poslednej 7. vývojárskej beta verzii najnovšieho operačného systému macOS Monterey.

Rozlíšenie nových modelov vás poteší 

MacBook Pro

Práve tu sa vyskytli dáta, ktoré neprináležia žiadnemu inému počítaču v aktuálnej ponuke spoločnosti Apple. No a zatiaľ čo 14″ MacBook Pro (nástupca 13″ modelu) získa rozlíšenie 3024 x 1964 px, jeho väčší braček s totožnou 16″ uhlopriečkou bude disponovať rozlíšením 3456 x 2234 px. To je v oboch prípadoch o cca 10 % viac!

Prečítajte si tiež  Pozrite si prvé fotografie- takto vyzerá iPhone 13 zvnútra

No a najdôležitejšia infomácia na záver. Pokiaľ úniky neklamú, oba počítače budú disponovať technológiou mini-LED, ktorú sme po prvýkrát mohli vidieť v iPade Pro 12,9″, predstavenom na začiatku roka.

Zobrazovacie jednotky tak získajú vysoký kontrastný pomer ako aj množstvo iných výhod, ktoré ocenia najmä profesionálni používatelia. Napíšte nám do komentára, čo na toto rozlíšenie hovoríte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -