Zdá sa, že spoločnosť Apple chystá na budúci rok naozaj veľké prekvapenie, ktoré sa týka MacBooku Air. Ako iste viete, tento počítač je preslávený tým, že je extrémne tenký a ľahký pričom ho používateľ zmestí aj do poštovej obálky. Minimálne tak to prezentoval Steve Jobs na pódiu v roku 2008 a na tento moment zrejme nikdy nezabudneme.

MacBook Air dostal svoju poslednú veľkú dizajnovú aktualizáciu v októbri 2018, kedy sa predstavila verzia, ktorú poznáme dodnes. Vývoj ide ale ďalej a Apple už teraz tvrdo pracuje na počítači, ktorý MacBook Air čiastočne nahradí. Bude sa však volať ináč.

Zariadenie by malo prísť bez ikonického označenia „Air“ a spoliehať by sa malo len na slovo „MacBook„. Zo začiatku sa bude tento počítač predávať uprostred ponuky, takže bude lacnejší ako MacBook Pro 14″ a zároveň drahší ako MacBook Air 13“, ktorý zrejme zostane v tej najlacnejšej konfigurácii ako vstupná brána do sveta Apple či už pre študentov alebo pre menej náročných spotrebiteľov.

Je však možné, že ho Apple postupne vystrieda práve za jednoduchší MacBook, ktorý by sa od neho nemal príliš líšiť.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Vysoký výkon, perfektný displej a celodenná výdrž batérie 

Zariadenie môže ponúknuť nový procesor M2, ktorý bude nástupcom M1-tky a okrem vyššej energetickej úspornosti ponúkne aj zvýšený výpočtový a grafický výkon. Na kancelársku prácu bude ako uliaty.

Spomenúť tiež musíme špičkový mini-LED displej (pravdepodobne len 60 Hz), celodennú výdrž batérie a pravdepodobne aj notch vo vrchnej časti obrazovky. Opäť sa v ňom nebude skrývať Face ID ale len predná kamera, mikrofón, svetelný senzor a LED dióda.

Taktiež sa očakáva, že nový MacBook bude mať iný dizajn než aktuálny MacBook Air. Zariadenie by malo dostať hranatejší a obdĺžnikový tvar šasi, čo je mierny odklon od aktuálneho tvaru počítajúceho s postupne zužujúcim sa profilom.

Fanúšikovia modelu Air sa ale nemusia obávať, pretože počítač bude stále veľmi kompaktný a ľahký. Aj keď teda klasický MacBook Air nedostane svojho priameho nástupcu, základný MacBook by mal zhostiť túto úlohu bez akýchkoľvek problémov.

Pestrofarebná škála nového MacBooku 

MacBook AirZabudnúť nemôžeme ani na pestré farby, ktorých by mohlo byť až sedem. Dnes kúpite MacBook Air len v striebornej, vesmírne šedej a zlatej. V budúcnosti by to ale mohla byť aj fialová, zelená, žltá, modrá, ružová, oranžová či sivá. Takúto ponuku má iMac 24″.

Prečítajte si tiež  Takto by mal vyzerať nový MacBook Air pre rok 2022. Dostane notch a modernejší dizajn

Apple by mohlo svojmu novému MacBooku dopriať aj rýchlejšie nabíjanie avšak samotný adaptér na jeho podporu by si zákazník zrejme musel kúpiť v samostatnom predaji (alebo za zvýhodnenú cenu pri konfigurácii). Presne takýto princíp sa uplatňuje pri základnom MacBooku Pro 14″.

Aj keď teda MacBook nebude úplným nástupcom MacBooku Air, mal by byť minimálne jeho „duchovným nástupcom“ a je možné, že v budúcnosti ho úplne vystrieda. Pre tretí MacBook „Air“ tu už nebude miesto. Nechajme sa prekvapiť, či sa známy leaker DylanDKT v tomto smere nemýlil.

Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJForbes
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.