Vieme, kedy Apple začne s výrobou nových MacBookov Pro

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua (presnosť 78,2%) chystá spoločnosť Apple úplne nový MacBook Pro, ktorý by mal byť poháňaný procesormi ARM – Apple Sillicon, a tak isto dostane prepracovaný dizajn.

V poslednej poznámke pre investorov Kuo prezradil, že technologický gigant sa s počítačmi zatiaľ nikam neponáhľa, nakoľko ich začiatok produkcie odsunul z mája alebo júna na druhú polovicu roka 2021.

- Reklama -

Predstavenia sa teda dočkáme s najväčšou pravdepodobnosťou približne na konci novembra tak, ako tomu bolo počas minulého roka. Hlavným dôvodom môže byť vysoký záujem o aktuálnu generáciu MacBooku Pro 13″ a MacBooku Air, ktoré sú poháňané čipmi M1.

MacBook Pro 14″ a 16″ získa hranatejšie tvary a takisto lepší displej s čo najväčšou elimináciou okolitého rámčeka. Fotografi sa môžu tešiť na návrat slotu pre SD kartu a okrem neho má pribudnúť aj HDMI konektor či MagSafe.

Zobrazovacia jednotka sa môže spoliehať na technológiu Mini-LED, ktorá bude jasnejšia a farebne presnejšia. Pozitívne sa má tiež podpísať aj pod dlhšou výdržou batérie na jedno nabitie.

Na záver sa hodí doplniť, že nový MacBook Pro už nemusí mať Touch Bar a takisto zrejme neponúkne žiaden procesor od Intelu. Počítač sa bude spoliehať striktne na technické riešenia od Apple, ktoré sa ukazujú ako mimoriadne atraktívne a vydarené.

Pokiaľ sa tešíte na ďalšiu generáciu MacBooku Pro, napíšte nám do komentára, čo konkrétne od tohto počítača očakávate. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.