Celý svet vrátane Slovenska sa pomaly prepína z klasickej 4G siete na oveľa modernejšiu a rýchlejšiu 5G sieť, ktorá ľuďom prináša samé benefity. A aj keď si dnes možno iba ťažko predstavíte, ako to môže pokračovať ďalej, zdá sa, že ďalšia 6G sieť už nie je také sci-fi, ako by ste predpokladali. Téme sa venoval portál GSMarena. (prostredníctvom Ithome)

Južná Kórea totiž ešte začiatkom týždňa vyhlásila, že pripravuje svoju vlastnú 6G sieť, ktorú spustí s využitím moderných technológií, pokročilých mobilných sietí novej generácie založených na softvéri a posilnením svojich dodávateľských reťazcov.

Informácia je samozrejme oficiálna, nakoľko s ňou na verejnosť prišlo priamo kórejské Ministerstvo pre vedu a informačné a komunikačné technológie.

Južná Kórea chce medzi prvými zavádzať 6G sieť. Bude to stáť šialené peniaze 

Pochopiteľne, takéto rozhodnutie si vyžaduje dlhoročné plánovanie a obrovské časové i finančné investície. Juhokórejská vláda s tým ale ráta. Sama bude stimulovať miestne spoločnosti, aby vyrábali viacej materiálov, komponentov a tiež zariadení, pomocou ktorých sa podarí rýchlejšie dokončiť vývoj najmodernejšej 6G siete. Práve od nich totiž všetko závisí.

V Južnej Kórei dokonca na nič nečakajú a štúdia uskutočniteľnosti, ktorá skúma technológiu 6G, už medzičasom začala prebiehať. Krajina chce byť teda v tejto oblasti priekopníkom.

Ako sme naznačili vyššie, projekt takýchto veľkých rozmerov nebude úplne lacný. Kórejská vláda odhaduje, že ju to vo finále bude stáť cca 625,3 miliardy wonov, čo je v prepočte asi 450 miliónov EUR!

Výsledkom tejto investície ale bude, že Južná Kórea predbehne zvyšok sveta vo výskume a zavádzaní technológie 6G, ktorá môže byť kľúčová pre iné odvetvia. Netreba pri tom zabúdať, že práve táto krajina vlastní až 25,9 % všetkých patentov na aktuálne najmodernejšiu technológiu 5G, pričom sa drží tesne za Čínou, ktorá má 26,8 % patentov.

Loopi
REKLAMA

Južná Kórea si teraz dala za cieľ dosiahnuť aby v blízkej dobre získala až 30 % patentov na 6G. Uvidíme, či sa to podarí.

Kedy bude spustená prvá verejná 6G sieť? 

6G sieť
Zdroj: Advanced Television

Samotné spustenie 6G siete v Južnej Kórei je naplánované už na rok 2028, pričom ostatné krajiny by s tým mali začať až niekedy v roku 2030 alebo neskôr. Táto technológia je teda oveľa bližšie, ako ste si možno mysleli. Samozrejme, na Slovensku si na ňu počkáme možno aj 10 rokov. Nechajme sa prekvapiť.

Ako na záver dopĺňa zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Ericsson China Zhang Yongtaoa, 6G sieť by mala spojiť priesečník medzi virtuálnou a skutočnou realitou. Uvidíme, či sa to podarí.

Prečítajte si tiež  Zatiaľ čo Apple rastie, Samsung vykazuje brutálne zlé výsledky. Jeho smartfóny sa nepredávajú

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here