AirTag je presne ten typ zariadenia, o ktorom si myslíte, že ho nepotrebujete, až kým si ho v praxi nevyskúšate. Stačí si ho zavesiť na kľúče, schovať do kabelky alebo cestovného kufra a zrazu budete mať nad svojimi vecami oveľa väčšiu kontrolu. Nejde len o situácie, kedy vám hrozí, že vám ich niekto ukradne. Niekedy skrátka človek zabudne, kde čo položil a keďže má AirTag reproduktor, viete si ho prezvoniť priamo cez iPhone. Teraz ho navyše kúpite v zľave za fantastickú cenu.

AirTag sa pripája ku sieti Nájsť cez technológiu Bluetooth LE a pravidelne do nej rozosiela informácie o svojej polohe. Všetko je samozrejme plne anonymizované, takže ku týmto dátam máte prístup iba vy cez svoj iCloud účet. Čo sa potom týka batérie, v útrobách AirTagu sa skrýva vymeniteľná gombíková batéria CR2032, ktorú kúpite za 2 – 3 € v každom väčšom supermarkete. Dobrou správou je, že vydrží približne jeden až dva roky v závislosti od spôsobu použitia. Máme s tým osobnú skúsenosť.

Čo sa potom týka ceny, AirTag sa dá teraz kúpiť za super peniaze. Zariadenie sa štandardne predáva za 39 € ako jeden kus, avšak teraz ho môžete po kliknutí na tento odkaz získať len za 31 €, vďaka čomu príjemne ušetríte.

Ak však chcete ušetriť ešte viac, existuje alternatíva. Apple predáva aj balenie štyroch kusov AirTagov. Štandardne sa síce predáva za 129 €, avšak vy ho môžete kúpiť výrazne lacnejšie, po kliknutí na tento odkaz len za 94,26 €. Vďaka tomu za jeden kus AirTagu zaplatíte iba necelých 24 €, čo je ešte o 7 € menej, než akoby ste ho kupovali samostatne.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

Medzi veľké výhody AirTagu patrí aj fakt, že je odolný voči vode v rámci normy IP67. Aj keď zmokne, alebo ho niečím oblejete, vôbec nič sa mu nestane. Toto zariadenie tiež podporuje funkciu precízneho vyhľadávania.

Stačí mať iPhone a zariadenie vás ku AirTagu privedie na centimeter presne. To sa hodí, ak je napríklad zapatrošený spolu s kľúčmi pod vankúšom, alebo fotelkou. V neposlednom rade ešte jeden malý tip z redakcie, AirTagom si môžete zabezpečiť aj napríklad auto. Stačí ho dobre schovať a máte dodatočné opatrenie voči krádeži. Stačí sa pozrieť na tento príbeh, o ktorom informovala skupina HAKA. AirTag v rámci neho zachránil Toyotu Land Cruiser za desiatky tisíc eur!

Prečítajte si tiež  Tento odolný 1 TB SSD disk od SanDisk kúpite za veľmi výhodnú cenu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -