AirTag patrí medzi najkontroverznejšie zariadenia od spoločnosti Apple, aké boli v uplynulých rokoch predstavené. Sledovací prívesok je síce na jednej strane veľmi praktický, no na strane druhej sa dá ľahko zneužiť na nekalé a nelegálne účely. Presne to sa teraz stalo v Japonsku. Aj keď sme už počuli o viacerých prípadoch sledovania cudzích osôb, s informáciou, že bol AirTag využitý na sledovanie policajtov sme sa stretli vôbec prvýkrát.

O tejto paradoxnej situácii informoval ako prvý portál Sora News 24, ktorý vo svojej správe uviedol, že zariadenie bolo potajomky umiestnené na neoznačené policajné auto. Ku všetkému došlo ešte v máji tohto roka, keď kráčal detektív ku svojmu služobnému vozidlu, pričom si náhodou všimol neznámy predmet pripevnený na tlmiči.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Akonáhle sa na toto miesto pozrel podrobnejšie, pred jeho očami sa zjavila malá plastová škatuľka, v ktorej bol umiestnený AirTag od Apple.

Hneď potom, čo detektív o tejto skutočnosti informoval policajné oddelenie, policajti z preventívnych dôvodov prehľadali každé služobné vozidlo. Podľa všetkého sa ale žiaden ďalší sledovací prívesok nenašiel – minimálne o tom neinformovali médiá.

airtag 2021
Zdroj: Unsplash (Daniel Romero)

V súčasnosti japonskí vyšetrovatelia nevedia, kto umiestnil AirTag na vyššie spomínaný tlmič. Celý prípad ale samozrejme vyšetrujú.

V čase, keď bolo zariadenie odhalené, sa vozidlo detektíva nachádzalo na policajnom parkovisku pre návštevníkov. Ku kolesu sa však mohlo dostať pokojne aj na úplne inom mieste.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
instagram://user?username=svetapplesk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -