Sledovacie zariadenie AirTag od spoločnosti Apple môže byť v určitých situáciách neuveriteľne praktické. Tento šikovný lokátor, ktorý si na Slovensku môžete po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 31 € (bežná cena 39 €) je neuveriteľne schopný a už neraz dokázal ľuďom zachrániť oveľa viac, ako len kabelku či cestovný kufor.

Pokiaľ nás pravidelne sledujete, určite vám neunikla informácia s pred pár mesiacov, o ktorú sa postarala slovenská skupina HAKA. Tá informovala, že muži zákona dokázali vystopovať ukradnutú Toyotu Land Cruiser len vďaka AirTagu v priebehu niekoľkých hodín. Majiteľovi tak paradoxne pomohlo zabezpečenie, za ktoré zaplatil doslova len pár desiatok eur a naspäť získal vozidlo v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur.

Dnes tu máme podobný príbeh, avšak hlavnú úlohu v ňom zohralo elegantné kúpe BMW radu 4. Jeho americký majiteľ Philip Obanda sa stal obeťou krádeže v kalifornskom Long Beach.

Zlodej najskôr vykradol Hondu jeho manželky a v nej našiel kľúč od BMW, ktoré si na krátky čas prisvojil.

Obyčajný AirTag mu zachránil auto

AirTag BMW
Zdroj: YouTube / NBC News (snímka obrazovky)

Keď Philip zistil, že mu spred domu zmizlo jeho auto, automaticky kontaktoval políciu a spomenul si na to, že v ňom ukryl aj malé sledovacie zariadenie AirTag od spoločnosti Apple.

Mal veľké šťastie, že vozidlo cez AirTag stále vysielalo svoju polohu rovno do jeho aplikácie Nájsť v iPhone.

Spolu s manželkou sa ho teda rozhodli hľadať na vlastnú päsť až do chvíle, kým signál na nejaký čas nezamrzol. Potom sa však obnovil na čerpacej stanici, kde Philip okamžite zamieril a našiel tu auto spolu s páchateľom, ktorý doň akurát tankoval.

Keď ku mužovi prišiel a konfrontoval ho s tým, že je to jeho auto, čo v priebehu niekoľkých sekúnd dokázal vďaka záložnému kľúču, ktorý mal so sebou, muž si jednoducho zamrmlal pod nos a rýchlo utiekol.

Všetko natočila kamera. Zlodej nechal v aute aj svoju peňaženku 

Na jeho nešťastie sa však v aute nachádzala jeho peňaženka spolu s drogovým vybavením a takisto ho po celý čas natáčala autokamera, ktorú mal majiteľ na čelnom skle.

Tá okrem iného zaistila informáciu o tom, že sa zlodej plánuje vrátiť aj po vyššie spomínanú Hondu, alebo natočila páchateľa, ako na BMW mení poznávacie značky. Nižšie si to môžete pozrieť sami.

Čerešničkou na torte bol potom fakt, že zlodejom mal byť podľa peňaženky Philipov sused…

Ak teda chcete mať svoje auto v bezpečí a ste fanúšikmi Apple platformy, investícia do jednoduchého AirTagu, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 31 € sa jednoznačne oplatí. Nie je to síce žiadne extrémne zabezpečenie, no keď všetko ostatné zlyhá, táto nenápadná technológia môže pomôcť.

Prečítajte si tiež  Takto môže vyzerať iOS 18 v roku 2024: Nasledujúce vylepšenia by sme určite privítali

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.