Spoločnosť Apple tento týždeň otvorila systém iOS pre alternatívne trhoviská mimo App Store. Spolu s tým však prichádza aj niekoľko obmedzení. Apple vo svojom dokumente podpory pre iOS 17.4 objasnil, že obyvatelia krajín Európskej únie môžu po opustení EÚ naďalej aktualizovať a používať aplikácie získané z alternatívnych trhovísk. Táto možnosť však prichádza s časovým obmedzením.

S uvedením iOS 17.4 Apple zverejnil podporné dokumenty, ktoré vysvetľujú čo sa stane, keď používateľ opustí EÚ s aplikáciami stiahnutými z alternatívneho trhoviska. Pôvodne bol časový rámec neurčený, ale teraz kalifornský gigant špecifikuje, že v tomto prípade bude platiť 30-dňové obdobie.

Apple zavádza pravidlá pre aplikácie stiahnuté mimo App Store

Po opustení EÚ môžu používatelia aktualizovať aplikácie z alternatívnych trhovísk počas 30 dní, no po tomto období táto možnosť nebude sprístupnená. Inštalácia nových aplikácií mimo App Store je obmedzená len na územie EÚ. Stiahnuté aplikácie však zostanú naďalej funkčné, no bez možnosti aktualizácie.

Zdroj: Unsplash / David Grandmougin / SvetApple (úprava redakcia)

Apple zdôrazňuje, že na inštaláciu aplikácií z alternatívnych obchodov musia byť používatelia fyzicky prítomní v EÚ a ich Apple ID musí byť nastavené na podporovanú krajinu alebo región. Apple používa ochranu osobných údajov na určenie oprávnenosti používateľa na inštaláciu alternatívnych trhovísk.

Ak vás zaujímajú všetky novinky, ktoré aktualizácia iOS 17.4 priniesla na obrazovky iPhonov, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Totálny paradox kvôli EÚ: Apple vám pomôže prejsť z iOS na Android

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -