Ťažko povedať, či kórejská automobilka využila silú fám, ktoré ju začiatkom roka spájali so spoločnosťou Apple. Pokiaľ však áno, jej marketingový tím pracoval veľmi správne. Ak si totiž zakúpite nový elektromobil medzi prvými, firma vám pribalí aj Apple Watch, kredity na nabíjanie alebo domácu autonabíjačku.

Ako zdôrazňuje redakcia magazínu CNET, inteligentné hodinky od spoločnosti Apple majú budúcim majiteľom vozidla EV6 zjednodušiť prístup ku službám Kia Connect, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy.

- Reklama -

KIA EV6 je čisto elektrický crossover so 77,4 kWh batériou, dvojitým elektromotorom e-AWD, výkonom 430 kW, krútiacim momentom 740 Nm a zrýchlením z 0-100 km/h za 3,5 sekundy.

Auto poskytne aj funkciu, vďaka ktorej nabijete baterky za 18 minút na viac ako 350 kilometrov dojazdu.

Na palube množstvo technológií

Okrem iného sa budúci zákazník môže tešiť napríklad na prítomnosť head-up displeja spolu s rozšírenou realitou, futuristický dizajn, dva panoramatické 12,3″ zakrivené displeje s vysokým rozlíšením a mnoho ďalšieho.

Ak si auto prepojíte s Apple Watch, cez aplikáciu Kia Connect zvládnete napríklad diaľkovo spustiť alebo zastaviť nabíjanie. Taktiež sa bude dať v reálnom čase kontrolovať spotreba energie, stav nabíjania a množstvo ďalšieho.

KIA EV6 je vôbec prvým vozidlom automobilky, ktoré je postavené na platforme E-GMP. Áno, jedná sa o presne tú istú platformu, ktorý má podľa Ming-Chi Kua používať aj Apple pri svojom vozidle Apple Car. Uvidíme, či to napokon bude realita.

 

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here