Vyzerá to tak, že obavy zo zákazu zdieľania hesiel na streamovacej službe Disney+ sa pomaly, ale isto začínajú stávať realitou. Po tom, čo tento krok globálne zaviedla konkurenčná platforma Netflix a po finančnej stránke išlo o obrovský úspech si takúto šancu vrcholoví predstavitelia Disney+ nechcú nechať ujsť.

Ako informuje zahraničný portál The Verge, služba Disney+ je od spustenia zákazu zdieľania hesiel už skutočne veľmi blízko. Používatelia by sa s touto nepríjemnou zmenou mali začať po prvýkrát stretávať už 1. novembra 2023. Dobrou správou je, ale aspoň to, že to zo začiatku nebude platiť po celom svete, ale zákaz by sa mal v rámci „testovacieho režimu“ vzťahovať len na územie Kanady.

Spoločnosť to oznámila prostredníctvom e-mailu, ktorý bol rozoslaný medzi kanadských predplatiteľov Disney+.

V texte sa žiaľ nepíše príliš veľa podrobností o tom, ako chce platforma túto politiku presadzovať v praxi no nájdete tu informáciu o tom, že od prvého novembra sa začnú zavádzať obmedzenia, ktoré sa týkajú možnosti zdieľania účtov alebo prihlasovacích údajov mimo jednej domácnosti.

Disney+ je v tejto veci veľmi stručné 

Disney
Zdroj: Disney

Ako upozorňujú zahraniční novinári, tento odkaz smerovaný zákazníkom znie príliš nekonkrétne až možno trochu ležérne. Disney+ s rovnakým prístupom aktualizovalo aj svoje centrum pomoci, kde iba uviedlo, že „Svoje predplatné nesmiete zdieľať mimo svojej domácnosti,“. Nič viac.

V zmluve pre kanadských predplatiteľov sa však vyskytla nová sekcia s názvom „zdieľanie účtu“, z ktorej sa už dá vyčítať niečo viac. Nachádza sa tu napríklad informácia o tom, že služba bude „analyzovať používanie vášho účtu“ a ak nedodržíte pravidlá, môže to viesť k obmedzeniu alebo dokonca úplnému zrušeniu účtu.

Disney+ na nič nečaká 

Táto informácia pritom prichádza len niečo vyše mesiaca po ohlasovaní finančných výsledkov služby Disney+ za 3. štvrťrok 2023, v rámci ktorého jej generálny riaditeľ Bob Iger investorom a médiám prezradil, že spoločnosť pod jeho vedením aktívne skúma všetky možné spôsoby, ako vyriešiť problém so zdieľanými účtami.

Podľa Igera dnes významný počet predplatiteľov využíva zdieľané hesla pre prístup k účtom, pričom väčšina z nich nežije v spoločnej domácnosti.

Stremaovacia platforma mala však už v časoch tohto vyjadrenia technickú schopnosť na to, aby dokázala monitorovať jednotlivé prihlásenia. S identifikáciou tých, ktorí si zdieľajú účty a heslá teda nemá príliš veľký problém. Uvidíme, ako to dopadne na Slovensku. Zatiaľ však máme čas, keďže 1. novembra sa zo zákazom začína len v spomínanej Kanade…

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Táto slovenská banka avizuje veľkú odstávku služieb. Nebudú fungovať bankomaty ani elektronické služby

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -