Trh so streamovacími službami nie je jednoduchý a platformy majú skutočne čo robiť, aby dokázali po ekonomickej stránke prežiť. Netflix preto nedávno začal aj na Slovensku zavádzať zákaz zdieľania hesiel a v zahraničných krajinách postupne zvyšuje ceny. Ku podobnej praktike sa teraz dostal aj jeho konkurent Disney+. Informuje o tom 9to5mac.

Populárna streamovacia služba podľa jej výkonného riaditeľa nemala na výber a preto musela začať so zdražovaním. A ak očakávate, že rozdiel v nových cenách bude len zanedbateľný, vôbec to nie je pravda. Za Disney+ totiž budú používatelia platiť v prvých krajinách až o 27 % viac, ako doteraz. Pôvodná cena za mesačné predplatné služby v USA sa pôvodne pohybovala na úrovni 10,99 $ a po novom to bude až 13,99 $.

Len pre porovnanie, na Slovensku stojí Disney+ 7,99 €. Ak by služba zdražela podobne, ako v USA, znamenalo by to, že by sme za ňu platili zhruba 9,99 / mesačne. Ešte stále si však môžete kúpiť ročné predplatné za 79,99 €, vďaka ktorému získate 2 mesiace zadarmo (ušetríte cca 16 €).

Dobrou správou zatiaľ je, že Disney+ zvyšuje ceny len v USA. Je však iba otázkou času, kedy sa zmena cenníka rozšíri aj do ďalších krajín, medzi ktorými nebude chýbať ani Slovensko.

Disney+ chce zakázať zdieľanie účtov 

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Aby toho nebolo málo, Disney+ sa chce Netflixom inšpirovať ešte v jednej veci. Zdieľanie účtov medzi viacerými domácnosťami a úplne cudzími používateľmi je veľký problém, s ktorým streamovacie služby bojujú už roky a prichádzajú kvôli nemu o miliardy dolárov.

Netflix zdá sa objavil riešenie a postupne ho začal zavádzať do celého sveta. Výsledky po pár mesiacoch globálneho testovania hovoria za všetko. Aj keď ide o veľmi nepopulárny krok, na ktorý ľudia nadávajú, Netflix si týmto spôsobom dokázal poriadne prilepšiť. Mnohí ľudia jednoducho nemajú na výber a preto si zakladajú svoje vlastné účty, za ktoré platia plnú cenu predplatného.

Pre Disney+ je to určite veľmi dobrá inšpirácia a preto začala služba skúmať možnosť zamedzenia zdieľania používateľských účtov. Dobrou správou nateraz je aspoň to, že platforma zatiaľ neoznámila žiadne konkrétne kroky.

Pokiaľ teda zákaz zdieľania účtov na Disney+ skutočne príde, dočkáme sa ho pravdepodobne až niekedy v priebehu budúceho roka, či dokonca roka 2025. A pochopiteľne sa s tým najskôr začne na iných trhoch a až potom dôjde tento trend na Slovensko podobne, ako pri zdražovaní. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Apple výrazne zdražuje. V tejto krajine firma zvýšila ceny až o 25 % za iPhone, iPad či Apple Watch
Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -