Po tom, čo Elon Musk prevzal velenie nad sociálnou sieťou Twitter došlo ku viacerým kontroverzným zmenám, ktoré kritizovali používatelia ale aj odborníci z celého sveta. Ešte koncom minulého roka sa Musk opýtal ľudí, či by mal odstúpiť z pozície CEO. Reakcia publika ho pravdepodobne samého šokovala a preto začal hľadať svoju náhradu. Zdá sa, že ju úspešne našiel.

Elon Musk na svojom profile zverejnil nový príspevok, v ktorom oznámil, že Twitter dostane nového šéfa. Jeho meno síce nepredstavil, no doplnil, že sociálnu sieť povedenie žena. Ku výmene pozícii by malo dôjsť približne o 6 týždňov, pričom z Elona Muska sa stane výkonný predseda a technický riaditeľ, ktorý bude mať za úlohu dohliadať na softvér.

Ako informuje portál Independent, nový generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter by sa mal stať aj hlavným manažérom X, a teda materskej spoločnosti rôznych podnikov, ktoré založil miliardár. Podľa Muskových slov by sa mala stať z Twitteru „aplikácia na všetko“, vrátane služieb, ktoré nesúvisia so sociálnymi sieťami.

Ku celej téme sa vyjadril aj portál Wall Street Journal, ktorý sa dopátral k informácii, že novou šéfkou Twitteru by sa mohla stať Linda Yaccarino, súčasná šéfka reklamy v spoločnosti NBCUniversal. Toto zistenie potvrdili dva nemenované zdroje oboznámené so situáciou.

Linda Yaccarino pracuje v spoločnosti NBCU viac ako desať rokov a stála za zrodom streamovacej služby Peacock. Podľa všetkého má teda dostatok skúseností s riadením veľkých projektov, ako aj zavádzaním nových funkcií a podnikateľských príležitostí. V najbližších dňoch sa ukáže, či mal Wall Street Journal skutočne pravdu.

Odchod Elona Muska z pozície CEO Twitteru by mohol upokojiť napätú atmosféru, ktorá v súčasnosti pretrváva medzi investormi. Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že je to správny krok. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Zamestnanci TikToku sledovali novinárku. Chceli zistiť, s kým sa rozprávala
Môže ťa zaujímať
- Reklama -