Slovenské finančné inštitúcie čas od času menia svoje cenníky, aby dokázali reflektovať aktuálnym zmenám na trhu a rastúcej inflácii. Ako informuje portál Openiazoch.sk, so zdražovaním sa budú musieť zmieriť zákazníci jednej z najväčších bánk na slovenskom trhu. Zmena začne platiť od leta 2024.

Konkrétne VÚB banka prostredníctvom svojej oficiálnej internetovej stránky informuje jednak o zmenách cien a tiež o zmenách podmienok pre jej ďalšie služby, ktoré sú dostupné ako bežným, tak aj firemným zákazníkom. Za zmienku tiež stojí, že ceny vo VÚB banke sa naposledy upravovali v júli 2023. Zmena teda príde približne po jednom roku. No a čo sa vlastne bude zdražovať?

Za vedenie účtu zaplatíme viac

Na základe zistených informácií vieme, že klienti VÚB banky budú platiť za vedenie účtu poplatok na úrovni 7 € / mesačne z pôvodných 6 € (+ 17 %). Priplatia si aj mladí zákazníci, ktorí už nebudú platiť 3 €, ale 3,5 € / mesačne.

Zaujímavé však je, že VÚB nijako neupraví poplatok pre ľudí, ktorí si vedú prémiové kontá VÚB Magnifica. Mesačne za ne aj naďalej zaplatia 11 €. Stále sme však neskončili.

Priplatíme si aj za hotovostné operácie a výbery z bankomatov 

VÚB banka totiž upraví aj klasické hotovostné operácie. Ak si napríklad pôjdete vložiť peniaze na svoj účet priamo v banke, po novom za túto službu zaplatíte 6 €. Doteraz to bolo iba 5 €. Dôležité je tiež povedať, že poplatok sa bude týkať vkladov mincí do počtu 50 kusov a tiež nad túto hranicu.

To čo vás však môže trápiť o niečo viac je fakt, že VÚB banke budete platiť vyššie sumy aj za výbery z bankomatu. Je síce pravda, že ak použijete bankomat VÚB, za výber zaplatíte iba 0,3 €, čo znamená, že táto služba nijako nezdražie.

Pokiaľ ale budete vyberať peniaze z bankomatov iných bánk, po novom už nebudete platiť poplatok na úrovni 3,5 € / za výber ale až 4 € / za výber. Ako dopĺňa Openiazoch.sk, toto zdraženie predstavuje pomerne výrazných 14 %. Totožný poplatok sa potom bude vzťahovať aj na výber hotovosti cez službu Cash advance na Slovensku a v SEPA krajinách.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 15 skutočne výrazne zdražie. Známy analytik vysvetlil dôvody
Môže ťa zaujímať
- Reklama -