Aktualizované: Chyba už pravdepodobne pomaly, ale isto ustupuje. Nám v redakcii sa medzičasom podarilo napojiť na sociálne siete Facebook a Instagram a spojazdnili sme aj Messenger. Pokiaľ ste teda doposiaľ mali problémy s prihlásením, teraz vám to už možno bude fungovať. Ak nie, majte strpenie. Meta určite na oprave problémov intenzívne pracuje.

Pôvodný článok

Najväčšie sociálne siete na svete, ktoré patria do portfólia spoločnosti Meta, majú obrovský problém. Na Slovensku sa tesne po 16:00 začali objavovať výpadky, ktoré potvrdili tisíce používateľov v našich končinách. Chyba sa prejavuje nasledovne.

V priebehu uplynulých minút ste si možno všimli, že sa vám nepodarilo poslať fotografiu ani správu na sociálnych sieťach Messenger, Facebook, Instagram a ani WhatsApp, prípadne nie je možné zobraziť profily používateľov, alebo najnovšie príspevky. Problém nie je vo vašom zariadení a ani internetovom pripojení ale na strane prevádzkovateľa.

Obrovské množstvo ľudí sa navyše sťažuje, že ich Facebook odhlásil z ich profilov a nedarí sa im prihlásiť naspäť. Platí to aj pre ďalšie sociálne siete. Dokonca nepomáha, ani keď zadáte správne heslo. Sociálna sieť oznámi, že sa vyskytla chyba a ďalej vás nepustí, prípadne vás presmeruje na 2FA (dvoj-faktorová autentifikácia), no žiaden kód vám na vaše telefónne číslo nepošle.

Celú situáciu sme tak ako vždy overili aj cez stránky Downdetector, ktoré problémy potvrdili. Zdá sa však, že problémy sa neobjavujú len v našich končinách ale aj v zahraničí.

výpadok
Zdroj: Downdetector

Potvrdila to celosvetová verzia Downdetectoru, na ktorej nájdete v podstate tie isté dáta a informácie, ako na tej slovenskej.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo, no môže ísť len o aktualizáciu serverov, alebo chybu, ktorú sa snaží Meta opraviť. Taktiež však existuje pravdepodobnosť, že sociálne siete napadli hackeri tak, ako v roku 2021. Vtedajší výpadok, ktorý trval až 6 hodín stál spoločnosť Meta približne 6 miliárd eur. Išlo však o úplný „blackout“. K tomu zatiaľ v dnešnom prípade nedošlo…

Pokiaľ vás zaujíma, ako zistiť, ktoré sociálne siete majú problémy, v minulosti sme si pre vás pripravili samostatný článok.

Na záver vám dáme ešte jednu radu. Ak máte problémy aj vy, zachovajte chladnú hlavu a použite alternatívu v podobe služieb iMessage, Viber alebo Telegram. Všetky sú bezplatné a pri všetkých platí jedno – že ich nevlastní spoločnosť Meta. Dúfajme, že chyba bude rýchlo odstránená.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -