Ako píše agentúra Bloomberg, spoločnosť Netflix pripravuje nový balíček predplatného, v ktorom sa budú nachádzať reklamy, no používatelia dostanú prístup do služby lacnejšie. V súčasnosti stojí najnižšia verzia Netflixu presne 9,99 dolárov mesačne (v USA), pričom filmy a seriály sú dostupné v relatívne nízkej 480p kvalite. Streamovacia služba ale pôjde ešte nižšie.

Podľa najnovších informácií sa majú používatelia pripraviť na to, že Netflix s reklamami nebude o moc lacnejší, ako základné predplatné bez reklám. Mesačne na ňom ušetria len cca 2 doláre, čo znamená, že služba bude začínať na cene 7,99 dolároch / mesačne (v USA).

Koľko bude stáť Netflix s reklamami na Slovensku? 

Pokiaľ by sme sa pozreli na slovenské ceny Netflixu, základné predplatné tu dnes stojí presne 7,99 eur / mesačne.

Ak by teda streamovací gigant prišiel s reklamami aj na naše územie, môžeme očakávať, že najlacnejšia verzia predplatného vás bude stáť len 4,99 až 5,99 eur / mesačne.

To je zhruba rovnaká čiastka, akú si pýta spoločnosť Apple za svoju streamovaciu službu Apple TV +. Množstvom obsahu sa však s Netflixom nemôže porovnávať.

Reklám v Netflixe bude relatívne málo 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Čo sa týka základného predplatného s reklamami, veľa informácií ohľadom kvality prehrávania či možnosti zdieľania účtu s inými používateľmi zatiaľ nemáme. Čo však Bloomberg prezradil je, ako budú reklamy fungovať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa zahraničného média sa majú zobrazovať pred a počas prehrávania filmov či seriálov. Je síce pravda, že to môže niekoho otravovať, no streamovacia služba nebude v tomto smere príliš invazívna.

Na jednu hodinu prehrávania majú totiž pripadnúť približne 4 minúty reklamy, čo je v porovnaní s inými službami doslova príjemné číslo.

Len tak pre predstavu, vo svete je bežným štandardom, že na jednu hodinu prehrávania pripadá 10 až 20 minút reklám. V prípade najlacnejšieho balíku na Netflixe to môže byť teda 5x menej ako napríklad v televízii.

Bez sťahovania obsahu (offline režimu)

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Dôležité je spomenúť, že s výberom najlacnejšieho predplatného musíte počítať aj s určitými obmedzeniami, ktoré vám Netflix prinesie. Tým azda najväčším bude to, že samotný plán nebude možné využívať v offline režime ale striktne iba vtedy, pokiaľ ste pripojení na internet. Inými slovami, filmy a seriály nebude možné sťahovať a sledovať neskôr.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Netflix pristúpil na toto riešenie po tom, čo nebol schopný po prvýkrát po 10 rokoch udržať rovnaký počet predplatiteľov. Ako iste viete, služba prišla o milióny zákazníkov ešte začiatkom roka 2022 a tento trend pokračuje dodnes. Kompetentní teda musia niečo robiť, aby sa udržali na vrchole.

Cenovo dostupnejší plán od Netflixu bude k dispozícii na prvých trhoch už do konca roka 2022. Globálne by sme sa ho ale mali dočkať až v roku 2023. Toto zrejme bude platiť aj pre Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -