Ako píše agentúra Bloomberg, spoločnosť Netflix pripravuje nový balíček predplatného, v ktorom sa budú nachádzať reklamy, no používatelia dostanú prístup do služby lacnejšie. V súčasnosti stojí najnižšia verzia Netflixu presne 9,99 dolárov mesačne (v USA), pričom filmy a seriály sú dostupné v relatívne nízkej 480p kvalite. Streamovacia služba ale pôjde ešte nižšie.

Podľa najnovších informácií sa majú používatelia pripraviť na to, že Netflix s reklamami nebude o moc lacnejší, ako základné predplatné bez reklám. Mesačne na ňom ušetria len cca 2 doláre, čo znamená, že služba bude začínať na cene 7,99 dolároch / mesačne (v USA).

- Reklama -

Koľko bude stáť Netflix s reklamami na Slovensku? 

Pokiaľ by sme sa pozreli na slovenské ceny Netflixu, základné predplatné tu dnes stojí presne 7,99 eur / mesačne.

Ak by teda streamovací gigant prišiel s reklamami aj na naše územie, môžeme očakávať, že najlacnejšia verzia predplatného vás bude stáť len 4,99 až 5,99 eur / mesačne.

To je zhruba rovnaká čiastka, akú si pýta spoločnosť Apple za svoju streamovaciu službu Apple TV +. Množstvom obsahu sa však s Netflixom nemôže porovnávať.

Reklám v Netflixe bude relatívne málo 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Čo sa týka základného predplatného s reklamami, veľa informácií ohľadom kvality prehrávania či možnosti zdieľania účtu s inými používateľmi zatiaľ nemáme. Čo však Bloomberg prezradil je, ako budú reklamy fungovať.

Podľa zahraničného média sa majú zobrazovať pred a počas prehrávania filmov či seriálov. Je síce pravda, že to môže niekoho otravovať, no streamovacia služba nebude v tomto smere príliš invazívna.

Na jednu hodinu prehrávania majú totiž pripadnúť približne 4 minúty reklamy, čo je v porovnaní s inými službami doslova príjemné číslo.

Len tak pre predstavu, vo svete je bežným štandardom, že na jednu hodinu prehrávania pripadá 10 až 20 minút reklám. V prípade najlacnejšieho balíku na Netflixe to môže byť teda 5x menej ako napríklad v televízii.

Bez sťahovania obsahu (offline režimu)

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Dôležité je spomenúť, že s výberom najlacnejšieho predplatného musíte počítať aj s určitými obmedzeniami, ktoré vám Netflix prinesie. Tým azda najväčším bude to, že samotný plán nebude možné využívať v offline režime ale striktne iba vtedy, pokiaľ ste pripojení na internet. Inými slovami, filmy a seriály nebude možné sťahovať a sledovať neskôr.

Netflix pristúpil na toto riešenie po tom, čo nebol schopný po prvýkrát po 10 rokoch udržať rovnaký počet predplatiteľov. Ako iste viete, služba prišla o milióny zákazníkov ešte začiatkom roka 2022 a tento trend pokračuje dodnes. Kompetentní teda musia niečo robiť, aby sa udržali na vrchole.

Cenovo dostupnejší plán od Netflixu bude k dispozícii na prvých trhoch už do konca roka 2022. Globálne by sme sa ho ale mali dočkať až v roku 2023. Toto zrejme bude platiť aj pre Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.