Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali, že aj keď sú okamžité platby na Slovensku k dispozícii už v podstate rok, doteraz ich podporujú iba štyri bankové inštitúcie. Je to obrovská škoda, pretože táto služba je medzi ľuďmi veľmi populárna, nakoľko pri nej nie je nutné čakať do druhého dňa, kým prídu peniaze na účet. Ako informuje portál Živé, k spomínaným bankám sa už čoskoro pridá piata inštitúcia.

Aktuálny zoznam, ktorý počíta so Slovenskou sporiteľnou, VÚB bankou, Tatra bankou a Raiffeisen bankou doplní Fio banka, ktorá už dávnejšie naznačila, že rýchle platby aktívne testuje a do prevádzky ich chce pre svojich zákazníkov zaviesť čo možno najskôr.

Fio banka sa má v týchto chvíľach sústrediť na testovanie konektivity s poskytovateľom pripojenia, pričom ďalším krokom bude spustenie testovania priamo s NBS (Národná banka Slovenska).


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Jozef Daňo z marketingového oddelenia Fio Banky pre portál Živé uviedol nasledovné: „Hneď ako dostaneme od Národnej banky Slovenska zelenú, to znamená, že testovanie prebehne v poriadku, chceme novú službu klientom poskytnúť ihneď, bez ďalšieho odkladania. Sme si ale vedomí náročnosti projektu, preto presný termín spustenia momentálne nedokážeme odhadnúť,“

Pokiaľ s rýchlymi prevodmi peňazí na iný účet nemáte skúsenosť, medzi ich najväčšie benefity patrí, že ich môžete využívať 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Negatívny vplyv na ne nemajú ani víkendy alebo sviatky. To sa o klasických prevodoch povedať nedá.

No a keďže sa Slovensko zapojilo do európskeho systému rýchlych platieb, peniaze môžete odoslať z účtu na účet aj mimo nášho územia. Konkrétne túto službu ponúka ďalších 35 krajín v rámci Európy.

Na záver treba ešte spomenúť, že aj keď je Fio banka od spustenia okamžitých platieb už veľmi blízko, v praxi si na túto novinku možno počkáme. Samotné testovanie totiž môže trvať týždne ale aj mesiace. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Ak ste nevedeli toto „tajomstvo“ o iPhone, dúfame, že sme vás niečo nové naučili. Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenská banka vypne obľúbenú službu Slovákov. Nebude to ale trvať dlho
Môže ťa zaujímať
- Reklama -