Fanúšikovia rodiny Shelbyovcov môžu jasať! Po rokoch špekulácií a neúplných informácií je konečne oficiálne potvrdené, že film Peaky Blinders dostal zelenú. Netflix potvrdil prípravu celovečerného filmu, v ktorom sa Oscarový herec Cillian Murphy vráti do svojej ikonickej roly vodcu Birminghamského klanu, Tommyho Shelbyho. Informuje o tom Deadline.

Film, ktorého presný názov zatiaľ nie je známy bude režírovať Tom Harper, ktorý už režíroval druhú polovicu prvej série Peaky Blinders. Harper má na konte úspešné projekty ako Heart of Stone, The Aeronauts či War & Peace. Scenár pripraví tvorca seriálu Steven Knight.

Produkcia začne koncom tohto roka a na filme budú pracovať aj producenti Caryn Mandabach, Knight, Murphy a Guy Heeley. Vo výsledku by sme sa tak mali dočkať skutočne veľkolepého diela.

Výkonnými producentmi budú Harper, David Kosse, Jamie Glazebrook, Andrew Warren a David Mason. Projekt vzniká v spolupráci s BBC Film. Podrobnosti o deji a ďalšom obsadení sú zatiaľ utajené, no Knight už predtým prezradil, že film sa bude odohrávať počas druhej svetovej vojny.

Peaky Blinders je globálny fenomén 

Peaky Blinders
Zdroj: Netflix

Peaky Blinders, ktorý sa stal globálnym fenoménom sa začal vysielať v roku 2013 na BBC Two v Spojenom kráľovstve a na Netflix dorazil v roku 2014.

Seriál sa presunul na BBC One v roku 2019 po štvrtom ročníku, ktorý získal cenu BAFTA za najlepšiu drámu. Celkovo sa vysielalo šesť sérií, pričom posledná skončila v roku 2022.

Okrem seriálu Peaky Blinders má Murphy za sebou aj ďalšie úspechy, pričom ten najvýraznejší dosiahol v hlavnej úlohe vo filme Christophera Nolana Oppenheimer, za ktorý získal Oscara za najlepšieho herca.

Nedávno tiež spustil svoju produkčnú spoločnosť Big Things Films a pracuje na filme Steve, založenom na knihe Shy od Maxa Portera.

Tešíte sa na filmovú verziu Peaky Blinders? Podeľte sa o svoje názory v komentároch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 koncept, tentokrát v zaujímavých farebných prevedeniach.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -