Spoločnosť Samsung príde v blízkej budúcnosti so zmenou, ktorú snáď nikto neočakával, no fanúšikovia značky sa na ňu vlastne môžu tešiť. Hoci technologický gigant zvykne predstavovať svoje vlajkové lode smartfónov vždy vo februári, tentokrát to urobí o niečo skôr. Informoval o tom zahraničný portál The Elec.

Podľa najnovších únikov chystá Samsung veľký mediálny event, ktorý sa bude odohrávať v kalifornskom San José. Firma sa tým bude trochu „opičiť“ po Apple, nakoľko doteraz Samsung predstavoval svoje novinky v rámci akcie Galaxy Unpacked v New Yorku. No a kedy sa tento event odohrá? Podľa uniknutých informácií by mal začať už 17. januára 2024. Zariadenia teda prídu na trh len cca 4 mesiace potom, ako Apple predstavil iPhone 16.

Zaujímavé je tiež to, že podľa úniku chcel Samsung predstavovať Galaxy S24 priamo v San Franciscu. Taktiež vedenie zvažovalo juhokórejské hlavné mesto Soul. Napokon sa však všetci rozhodli pre San José, ktoré má predstavovať ideálny kompromis. Taktiež sa tým však dá viac vyprovokovať Apple, nakoľko Cupertino sa nachádza bližšie ku San José, než ku San Franciscu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Druhým dychom, ale treba dodať, že dôvodom, prečo si Samsung vybral túto lokalitu môže byť aj fakt, že spoločnosť na vývoji Galaxy S24 úzko spolupracovala so spoločnosťou Google, ktorá taktiež sídli neďaleko San José, presnejšie v časti Mountain View.

Kedy bude Samsung Galaxy S24 k dispozícii? 

Prečo Samsung presúva svoj najdôležitejší event síce potvrdené nie je, no špekuluje sa nad tým, že firma chce týmto spôsobom vylepšiť svoje tržby za prvý štvrťrok 2024.

Samsung Galaxy S24 by mal byť k dispozícii v rámci predobjednávok 18. januára, pričom prvé kusy začnú chodiť zákazníkom v rozmedzí od 26. – 30. januára 2024.

Ceny týchto smartfónov zatiaľ zverejnené neboli. Budeme si teda musieť počať na to, či sa Samsung rozhodne v roku 2024 zdražovať, alebo nie.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch SE 2 (2023) kúpite v zľave. Sú to výborné hodinky s množstvom funkcií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -