Zobrať si na Slovensku hypotéku na vlastné bývanie bude opäť náročnejšie. V priebehu uplynulých mesiacov sa výrazným spôsobom zvýšili úrokové sadzby a ako sa zdá, tento trend ešte stále neskončil. Pokiaľ si budete žiadať o hypotéku v Slovenskej sporiteľni, pripravte sa na to, že úroky sú od 1. marca 2023 ešte vyššie.

Aby sme boli konkrétnejší, zmena sa bude týkať všetkých úrokových sadzieb úverov na bývanie pri všetkých typoch fixácie. Samozrejme to však platí len pre tých klientov, ktorí budú žiadať o hypotéku po tomto dni. Ostatní majú výšku úrokov nastavenú podľa fixácie.

Aby ste v tom mali lepší prehľad, prinášame vám aj jednoduchý zoznam zmien. Ako môžete vidieť sami, najmenší úrok s fixáciou na jeden rok doteraz dosahoval 3,69 %. Po novom ale narástol až na 4,19 %, pričom úplne rovnaký úrok získate aj pri fixácii na 3 roky.

Na 4,29 % potom poskočil úrok pri fixácii na 5 rokov. Predtým dosahoval „iba“ 3,89 %. Najvyšší úrok zaplatíte pri fixácii na 15 rokov. Ten sa zvyšuje z 4,69 % na 4,89 %.

Fixácia 1 rok od 4,19 % p. a. (doteraz 3,69 %)
Fixácia 3 roky od 4,19 % p. a. (3,79 %)
Fixácia 5 rokov od 4,29 % p. a. (3,89 %)
Fixácia 10 rokov od 4,49 % p. a. (4,29 %)
Fixácia 15 rokov od 4,89 % p. a. (4,69 %)

Dôležité je podotknúť, že zdražovanie úrokov postupne zavádzajú všetky bankové inštitúcie. Nie je to teda iba Slovenská sporiteľňa. Hlavným dôvodom týchto negatívnych zmien je samozrejme vysoká inflácia ale aj ďalšie vplyvy, kvôli ktorým nemajú banky na výber.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenská banka ohlásila odstávku služieb. Začne o pár hodín
Môže ťa zaujímať
- Reklama -