Podvodníci bez chrbtovej kosti sa postarali o ďalší nechutný podvod. Ako informuje portál Teraz.sk (na základe správy TASR), 52-ročná žena z Humenného bola okradnutá o takmer 20 000 €. Ako informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, stačila na to jedna základná chyba.

Všetko to začalo u neznámej osoby, ktorá oslovila ženu s tým, že jej vloží peniaze na účet. Humenčanka preto neváhala a osobe vydala svoje osobné údaje ku bankovým účtom. Netrvalo dlho a práve z týchto účtov bolo uskutočnených bez jej vedomia a súhlasu niekoľko finančných prevodov. Páchateľ si veľmi slušne prilepšil a žene spôsobil obrovské problémy.

Na prvom účte vznikol žene dlh vo výške 4 800 €, zatiaľ čo na druhom účte to bolo až 9 900 €. Týmto však konanie podvodníka neskončilo. Keďže poznal osobné údaje poškodenej osoby, nezákonným spôsobom ich využil k tomu, aby uzatvoril zmluvu o pôžičke vo výške až 5 000 €. Suma sumárom, celková škoda za jeho vyčíňanie dosiahla hranicu 19 700 €

Loopi Eco Case
Reklama

Voči neznámemu páchateľovi už bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku spáchaného v súbehu s trestným činom podvodu. V správe sa síce nespomína, akým spôsobom žena prišla o peniaze, no pokiaľ pochádzal podvodník zo zahraničia, je žiaľ veľmi nepravdepodobné, že by sa ku svojim peniazom ešte mala šancu dostať.

Veď len nedávno sme informovali o prípade Slovenky, ktorá poslala falošnému vojakovi neuveriteľných 50 tisíc eur. Správa prišla paradoxne iba pár dní po tom, čo iná Slovenska naletela falošnému lekárovi, ktorý si týmto spôsobom prilepšil o 30 tisíc eur.

Pokiaľ teda poznáte staršie osoby, ktoré sú poväčšine osamelé, upozornite ich na to, aby si na podobné prípady dávali veľký pozor. Profily, ktoré vyzerajú až príliš neuveriteľne v 99 % aj neuveriteľné sú. Podvodníci presne vedia, ako zaútočiť na city a emócie a vďaka tomu sa dostávajú ku tisíckam eur. Nebyť príliš dôverčivý sa v tomto prípade vypláca!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku sa oddnes predáva iPhone 14 Plus. Nekupujte si ho, máme lepšiu alternatívu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here