O podvodoch, ktoré sa denno-denne udejú na Slovensku informujeme na pravidelnej báze, aby sa na ne nenachytali aj ďalší občania. Žiaľ, stále sa nájde pomerne dosť ľudí, ktorí na mediálne výzvy nereagujú a opakujú chyby ostatných. Dôkazom je ďalšia žena, ktorá prišla o množstvo peňazí. Pripravila ju o ne jej vlastná dôverčivosť.

Len pred pár dňami sme vás informovali o Slovenke z Ružomberka, ktorá poslala falošnému lekárovi až 42 500 €. Medzičasom sa však objavil iný, no zato veľmi podobný prípad, ktorý sa týka 61-ročnej Bratislavčanky. Tú podobným spôsobom o jej úspory pripravila neznáma osoby priamo cez internet.

Podvodník sa konkrétne vydával za vojaka a so ženou komunikoval prostredníctvom sociálnych sietí a e-mailov. Vymieňanie správ trvalo dlhé štyri roky, počas ktorých žena odoslala na neznámy účet viac ako 50 000 €. Informoval o tom portál Teraz.sk (TASR).

Pred týmto varujte svojich blízkych 

„Vojak“ sa snažil peniaze od ženy vymámiť pod zámienkou, že ich potrebuje na uvoľnenie z armády. Poškodená na neznámeho páchateľa už podala trestné oznámenie, čo podľa TASR potvrdila aj bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Polícia opätovne upozorňuje Slovákov, aby si dávali na podobné prípady pozor a aby pred nimi varovali aj osoby vo vyššom veku, ktoré na ne zvyčajne naletia. Profily vojakov, lekárov, bankárov či pilotov vyzerajú prakticky vždy až príliš dobre na to, aby šlo o realitu.

Na sociálnych sieťach si vyhľadávajú predovšetkým staršie ženy, ktoré žiadajú o priateľstvo, posielajú im súkromné správy a takisto im komentujú príspevky. Ide však o falošné komplimenty od osôb, ktoré vôbec nepoznáte a nutné je tiež zmieniť, že ani ich fotky nie sú skutočné.

Reklama
Reklama

Aj preto je potrebné dávať na podobné priateľstvá a konverzácie pozor a zastaviť ich ideálne ešte skôr, ako vôbec začnú. Na konci dňa to totiž končí vždycky rovnako a to podvodom, kedy staršie ženy prichádzajú o obrovský balík peňazí – často o celoživotné úspory. Spätne ich vystopovať býva vo veľa prípadoch nemožné…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag za 31 € dokázal niečo neuveriteľné. Usvedčil obrovskú chemickú firmu z podvodu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -