Ešte vo februári sme vás informovali o tom, že TV operátor Orange Slovensko vypol viacero českých staníc z dôvodu silného tlaku zo strany slovenských komerčných TV skupín Markíza a JOJ. Operátor sa po krátkom čase vyjadril, že tento obsah už nevráti naspäť, pričom naznačil, že podobný krok čaká aj jeho konkurenciu.

Ku rovnakej téme sme sa vrátili koncom júna, kedy bola medzi riadkami spomenutá v „mediálnom spore“ medzi TV Markíza a UPC. V tom čase reálne hrozilo, že programy od Markízy nebudú k dispozícii pre viac ako 100 000 Slovákov. A aj keď sa spor urovnal a spoločnosti sa dohodli, UPC spomenulo, že ho Markíza tlačí do vypnutia českých TV staníc, čo pochopiteľne urobiť nechce.

Teraz tento istý operátor započal oficiálny boj za zachovanie českých staníc pre slovenských divákov, pričom ku tejto iniciatíve pridal aj vlastnú internetovú stránku. UPC na nej píše, že české TV stanice Slováci milujú a napríklad vo vianočnom období si na nich radi pozrú kultové klasiky ako Pelíšky, Tri oriešky pre popolušku a ďalšie.

Rovnako sa návštevníkov pýta, či si vedia predstaviť, že namiesto širokej ponuky českých staníc, budú mať k dispozícii iba kanály vybraných slovenských vysielateľov. Cieľom UPC je, aby boli české stanice naďalej pevnou súčasťou TV ponuky a preto sa za ne rozhodlo bojovať.

Slováci majú radi české TV stanice. Funguje to tak aj v iných krajinách 

UPC boj za slovenské TV stanice
Zdroj: UPC

Podľa operátora stoja za všetkým zahraniční manažéri niektorých vysielateľov, ktorí nevedia pochopiť, že Slováci jednoducho radi sledujú české stanice. Dôvodom je fakt, že naše krajiny majú spoločnú minulosť, zážitky, skúsenosti, rodinné a priateľské vzťahy a hlavne veľmi blízke jazyky.

UPC zdôrazňuje, že napríklad v susednom Rakúsku vo veľkom fungujú nemecké TV stanice a vo Švajčiarsku francúzske, nemecké či dokonca talianske. Prečo by teda Slováci nemohli mať právo pozerať české programy?

UPC nehodlá poľaviť 

UPC na základe tohto tvrdenia zdôrazňuje, že sa bude naďalej snažiť odolávať tlaku slovenských vysielateľov, ktorých cieľom je vyradenie českých TV staníc z ponuky a blokovanie ich obsahu.

Ako operátor zo zákona nemá právo zasahovať do obsahu vysielania a ani blokovať jeho jednotlivé súčasti. Vraj by šlo o protiprávne konanie.

Operátor tiež zdôrazňuje, že takéto zbavovanie sa zodpovednosti zo strany vysielateľov odmieta a je rád, že sa ku šíreniu tohto postoja pridávajú aj ďalší operátori, prípadne združenia operátorov. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na internete sa predávajú mená, čísla a adresy miliónov Slovákov. Kúpite ich za pár desiatok eur
Reklama
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -