Slovensko sa stáva čoraz modernejšou krajinou. Ešte pred pár rokmi sme oslavovali, že sme super-rýchlu 5G sieť chytali na území Bratislavy a dnes jej pokrytie zasahuje veľkú časť našej populácie. Ako informuje portál Teraz.sk na základe správy TASR, pričinil sa o to aj Slovak Telekom.

Jeden z najväčších mobilných operátorov v našich končinách totiž najnovšie rozšíril 5G sieť aj do Čiernej nad Tisou, Kráľovského Chlmca, Kremnice a Moldavy nad Bodvou či časti Lučenca a Humenného. A nie je to jediná zaujímavá informácia. Tesne pred koncom roka 2023 totiž 5G sieťou pokrýva už viac, ako polovicu slovenskej populácie. Presnejšie ide o 52,1 %, čo je veľmi slušný údaj.

Nakoľko Telekom svoju 5G sieť najnovšie rozšíril až do šiestich nových miest, dnes ju už chytíte v celkovo 76 mestách na území celého Slovenska. Touto informáciu sa pre TASR pochválil hovorca spoločnosti Slovak Telekom Michal Korec.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Okrem spomínaných 76 miest, kde je 5G sieť dostupná buď úplne, alebo aspoň čiastočne pribudlo do zoznamu aj 63 obcí. Telekom tak na vidieku pokrýva až 472 obcí.

Dá sa teda povedať, že z 5G siete sa aj na Slovensku stáva úplne bežný štandard, na ktorého rozširovaní sa bude aj naďalej tvrdo pracovať. Aktuálnu mapu pokrytia 5G sieťou spoločnosti Telekom nájdete na tomto odkaze.

3G sieť ustupuje modernejšej 5G sieti 

Rovnako stojí za zmienku, že zatiaľ čo Telekom modernú sieť vo veľkom buduje, staršej 3G siete sa pomaličky zbavuje. V službe tak zostane okrem 5G aj 4G a potom klasické 2G, pri ktorom však používatelia musia počítať s pomalším mobilným pripojením. Telefón aj SMS správy však budú fungovať úplne rovnako, ako dnes.

Telekom tiež v minulosti pripomenul, že hoci je vypínanie 3G siete nepríjemné, v skutočnosti ju dnes používa menej, ako jedno percento zákazníkov. Aj to je dôvod, prečo spoločnosť ku takémuto kroku pristúpila.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Fail roka? Tento náhrdelník mal chrániť ľudí pred 5G žiarením. Ukázalo sa, že je rádioaktívny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -