Na Slovensku pred pár dňami začali platiť nové podmienky pre niektoré služby u operátora Telekom. Táto spoločnosť prišla ešte 28. júna so zmenou, ktorá sa dotkne všetkých zákazníkov využívajúcich karty Easy a Predplatenka. Aj keď sa niektoré ceny zvýšili, celkovú ponuku môžeme hodnotiť, ako lepšiu.

Začnime denným limitom na volania a SMS správy vo výške 50 centov, ktorý úplne končí. Po novom zákazníci zaplatia 10 centov za každú minútu / SMS správu bez obmedzenia. Platí to pre volania do všetkých sietí v rámci SR. Treba však zdôrazniť, že SMS správy zdraželi, nakoľko doteraz stáli len 6 centov.

Dôležitou zmenou je aj možnosť čerpania kreditu. Zatiaľ čo dnes ho máte k dispozícii až na 365 dní po dobití, po novom ho budete musieť spotrebovať maximálne do 180 dní. Ako informuje Telekom na svojej stránke, platí to aj pre bonusový kredit.

Drahšie, no oveľa výhodnejšie mobilné dáta 

V súčasnosti ste za internet v rámci kariet Easy / Predplatenka platili 50 centov a k dispozícii ste mali 200 / 300 MB internetu. Po novom za túto službu budete platiť vždy 1 € s tým, že dostanete aj omnoho väčší objem dát. Zákazníci s Easy kartou sa môžu tešiť na 500 MB (z pôvodných 200 MB) a zákazníci Predplatenky až na 1 GB (z pôvodných 300 MB).

Z nášho pohľadu je to teda oveľa výhodnejšia ponuka, aj keď si za ňu zaplatíte v podstate dvojnásobok. Zdražovanie sa navyše dotklo aj služby nekonečného pripojenia na 10 dní v Predplatenke, kedy sa zákazníci mohli spoliehať na internet s rýchlosťou 1 Mbps (bez dátového limitu), ktorá je postačujúca na posielanie správ či komunikáciu. Balík stál doteraz 4 €, no po novom to bude až 5 €.

Telekom tiež sľubuje nové MIXI balíky dát, SMS a volaní, medzi ktorými sa bude objavovať napríklad aj balík neobmedzených volaní. Pokiaľ teda tieto služby využívate, po novom sa dočkáte lepších ale aj drahších zmien. Čo na to hovoríte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tesla stavia na Slovensku prvé nabíjačky Supercharger
Môže ťa zaujímať
- Reklama -