Hoci veľmi neochotne, musíme vás informovať, že ďalší slovenský operátor zvyšuje ceny svojich televíznych služieb. Zákazníci si za niektoré z nich priplatia, pričom k zmene má dôjsť už o niekoľko týždňov. Téme sa venoval portál Živé.

Konkrétne košický Antik svojim klientom oznámil, že od 1. augusta chystá zmenu, ktorá sa dotkne abonentov sledujúcich slovenské komerčné TV stanice zo skupiny Markíza a JOJ. Cena základného balíka porastie z pôvodných 4,88 € na 6,98 € (k cene internetu), čo znamená, že zákazníci vo finále nebudú platiť za TV + internet 22,80 €, ale až 24,90 €. Nie je to však všetko.

Keďže si v Antiku uvedomujú, že nie každý potrebuje TV stanice zo skupiny Markíza a JOJ, rozhodli sa, že navýšenie ceny sa nebude dotýkať klientov, ktorí tieto stanice nemajú vo svojom balíku.

Pokiaľ by ste sa im chceli vyhnúť, cena základného TV balíka spolu s internetom a pevnou linkou zostane na úrovni 17,92 €. Za slovenské TV kanály si teda priplatíte takmer 7 € / mesačne.

Antik upozorňuje svojich zákazníkov, aby si nezabudli zmeniť trvalý príkaz na začiatku septembra, kedy im bude po prvýkrát účtovaný poplatok za poskytnutie služieb (z augusta). Rovnako tak zdôrazňuje, že totožným spôsobom navýši aj cenu Antik Sat balíčka Pohoda, v rámci ktorého sa zákazníci spoliehajú na bezdrôtový internet.

UPC chce ísť podobnou cestou ako Antik či DSi Data

Okrem Antiku ponúka možnosť výberu televízneho balíka bez Markízy a JOJky aj operátor DSi Data. Pred pár dňami navyše Slovensko obleteli tlačové správy od UPC a TV Markízy, z ktorých vyplýva, že operátor požaduje od Markízy, aby mohol ponúkať pre svojich zákazníkov aj balíky bez jej TV staníc. Markíza voči tomu otvorene bojuje a navyše mala zvýšiť poplatky až o 35 %.

Aj preto momentálne hrozí, že začiatkom budúceho mesiaca príde viac ako 130 tisíc zákazníkov TV služby UPC o túto slovenskú TV stanicu, nakoľko 1. júla vyprší rámcová zmluva s Markízou.

Loopi Eco Case
Reklama

UPC tiež Markízu kritizuje za to, že sa snaží presadiť, aby operátor nemohol vysielať niektoré české TV kanály. Ku takémuto kroku po tlaku zo strany Markízy a JOJky prístup napríklad Orange, o čom sme vás informovali tu.

Dajte nám vedieť do koemntáru, či oceňujete možnosť predplatného bez dvoch najväčších slovenských súkromných TV staníc a ich pridružených kanálov. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Známa televízna služba ponúkne v najbližší mesiac štyri nové programy úplne zadarmo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -