Po tom, čo spoločnosť OpenAI vydala koncom minulého roka ChatGPT, ľudia sa išli po tejto technológii zblázniť. Chatbot poháňaný umelou inteligenciou ponúka mimoriadne dôveryhodný spôsob komunikácie a taktiež sa dá využiť na kvantum rôznych činností, ktorými bežným ľuďom zjednodušuje prácu.

Klasická bezplatná verzia ChatGPT je v súčasnosti poháňaná jazykovým model GPT-3.5. A hoci je pri väčšine odpovediach presný a presvedčivý, má svoje rezervy. Spoločnosť OpenAI ich ale našťastie eliminovala v novšom jazykovom modeli GPT-4, ktorý je dostupný vo verzii s predplatným.

A hoci dáva GPT-4 mimoriadne presné odpovede a dokonca nedávno pomohol mužovi s rozbehnutím biznisu s rozpočtom 100 $, ešte stále to nie je celkom ono.

Stojí za tým fakt, že GPT-4 nečerpá aktuálne informácie z internetu, aj keď je väčšina ľudí prirodzene presvedčená o opaku.

ChatGPT skutočne nevyužíva internet

Nie je tajomstvom, že služba ChatGPT sa spolieha na agregované dáta, ktoré sa zbierali maximálne do roku 2021.

Aj to je dôvod, prečo vám chatbot nedokáže povedať podrobnosti napríklad o iPhone 14, ktorý prišiel na trh v roku 2022. ChatGPT si jednoducho myslí, že takéto zriadenie ešte neexistuje.

Ako ale upozorňuje portál Gizmochina, čoskoro by sa to mohlo zmeniť. Umelá inteligencia totiž dostáva podporu pre nové zásuvné moduly, vďaka ktorým bude vedieť využívať aj čerstvé dáta pochádzajúce z webu.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: GPT-4 spôsobila škandál. Umelá inteligencia si najala človeka, aby za ňu oklamal systémy

Okrem toho, že sa AI naučí pristupovať na internet, mala by byť schopná interagovať s internetovými stránkami. Vďaka tomu bude poskytovať ešte presnejšie a obsiahlejšie odpovede, ktoré budú môcť využívať vo svoj prospech práve používatelia.

Nové zásuvné moduly vylepšia ChatGPT

ChatGPT už dnes obsahuje 11 pluginov, ktoré majú rôzne funkcie. Jedným z nich je aj takzvaný Browsing, ktorý slúži práve na prepojenie umelej inteligencie s internetom. Za týmto pluginom navyše nestoja žiadny vývojári tretích strán ale priamo spoločnosť OpenAi.

Kedy sa bude dať ChatGPT pripojiť ku internetu? 

Pokiaľ ťa táto novinka zaujala tak ako nás a už sa nevieš dočkať, kedy si ju vyskúšaš v praxi, máme pre teba zlú správu. V súčasnosti je podpora pluginov dostupná len pre niektorých vyvolených používateľov.

Navyše aj tí sú vyberaní zo skupiny predplatného „Plus“, ktorá má k dispozícii jazykový model GPT-4. Ako však podotýka spoločnosť OpenAI, toto vylepšenie bude neskôr dostupné pre všetkých ľudí. Nechajme sa teda prekvapiť, ako bude fungovať v praxi.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Napíš nám do komentára, či je podľa teba napojenie ChatGPT na internet zásadným upgradom celej služby. Za nás určite áno. Veď stačí si vyskúšať, ako funguje Bing Chat založený na GPT-4, ktorý čerpá dáta práve zo siete.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -