Jeden z najväčších slovenských operátorov pristupuje ku kroku, o ktorom sa hovorí už niekoľko dlhých mesiacov. Spoločnosť Slovak Telekom oficiálne začína rušiť svoju 3G sieť, ktorá je rozšírená po celom Slovensku. K úplnému vypnutiu dôjde koncom tohto roka, pričom jednotlivé obce budú o možnosť 3G pripojenia prichádzať postupne.

Ako informuje operátor, na začiatku sa s touto zmenou stretnú obyvatelia v okresoch Zlaté Moravce a Žarnovica, pričom zmena začne platiť od 3. októbra 2023. Podľa slov operátora však pôjde o pomyselný štart rušenia 3G siete, ktoré bude pokračovať ďalej. Nasledujúce lokality majú byť upresňované podľa ich určenia vopred. Zatiaľ ich však nepoznáme.

V tejto súvislosti je dôležité uviesť, že niektorí zákazníci dnes používajú staré SIM karty, ktoré fungujú len na starých 3G sieťach a po zmene už nemusia mať k dispozícii rýchly internet. Telekom však na to myslí a presne preto týmto ľuďom ponúka možnosť bezplatnej výmeny za novú kartu.

Zákazníci sa môžu pre novú kartu zastaviť buď priamo v predajni Telekomu, alebo navštíviť internetovú stránku www.telekom.sk/3G, kde si vedia overiť, či aj ich SIM karta patrí medzi tie staré.

Na stránke sa tiež píše, že ak máte starú SIM kartu a váš mobil, prípadne iné zariadenie s prístupom na sieť nepodporuje aspoň modernú 4G sieť, po vypnutí 3G siete sa prepnete do staršej 2G siete, ktorá zostáva aktívna aj naďalej. Telefonovanie a odosielanie správ by malo fungovať po starom, no internet bude výrazne pomalší.

Telekom však vo svojej dávnejšej správe ubezpečoval, že pred pár rokmi využívalo 3G sieť zhruba 6 % zákazníkov a dnes je to dokonca menej, ako 1 %. Táto zmena sa teda dotkne iba veľmi malého počtu ľudí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor mení ponuku paušálov. Dostaneme viac volaní aj dát
Môže ťa zaujímať
- Reklama -