Anonymous naďalej tvrdo bojujú voči ruskej invázii na Ukrajine a Rusku pred viac ako týždňom vyhlásili kybernetickú vojnu. Od tej doby sa angažujú prakticky každý jeden deň, pričom pravidelne rušia internetové stránky alebo sa dokonca dokážu nabúrať aj do štátnej televízie.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ako informoval oficiálny profil Anonymous priamo na svojom Twtteri, kde ho sleduje už 7,8 milióna ľudí, najnovšie sa hackeri dostali do ruských streamovacích služieb Wink a Ivi (alternatíva pre Netflix, Voyo alebo HBO Go) a takisto do viacerých televízií .

Konkrétne na staniciach Russia 24, Channel One a Moscow 24 sa vďaka Anonymous nevysielala ruská propaganda ale vojnové zábery priamo z Ukrajiny, ktoré dokazujú, že to čo sa práve deje nie je žiadna mierová misia.

Anonymous vyzýva Rusov, aby sa postavili proti vojne 

Anonmous zverejnili ku celému incidentu aj video, ktoré ukazuje, ako napadnuté ruské štátne televízie vyzývajú Rusov, aby sa postavili proti genocíde Ruskej federácie na Ukrajine. Ukrajinská národná spravodajská agentúra nám priblížila text, ktorý je možné vidieť na záberoch v tweete.

„Sme obyčajnými občanmi Ruska. Sme proti vojne na území Ukrajiny. Rusko a Rusi proti vojne! Túto vojnu viedol Putinov zločinecký, autoritársky režim v mene obyčajných ruských občanov. Rusi, sú proti genocíde na Ukrajine,“

Ako tiež informovala agentúra Ukrinform, hackerská skupina Anonymous po „kybernetickej vojne“ Kremľa na podporu Ukrajiny hackla v Rusku a Bielorusku už viac ako 2500 webových stránok vládnych agentúr, médií atď. Vo svojich snahách pokračujú ďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJukrinform
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.