Po tom, čo Ruská federácia 24. februára 2022 napadla Ukrajinu sa do kybernetickej vojny naplno zapojila aj hackerská skupina Anonymous. Tá kroky pod vedením Vladimíra Putina tvrdo odsudzuje a snaží sa robiť všetko čo je v jej silách, aby „špeciálnu vojenskú operáciu“ oslabila.

Tentoraz sa o zaujímavé novinky postarali hackeri zo skupiny PuckArks, ktorí sa hrdo hlásia práve ku skupine Anonymous. Ako uvádza ich oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter, v priebehu posledných dní sa zmocnili mien viac ako 600 dôstojníkov ruskej tajnej služby FSB.

- Reklama -

Unikli aj citlivé údaje 

YouTube / WatchMojo.com (snímka obrazovky)

Títo ľudia pochádzajú konkrétne z troch miest a to z Moskvy, Boľšaje a Lubjanky. PuckArks tiež zdôrazňujú, že samotný zoznam neobsahuje len mená ale takisto aj ďalšie dôležité citlivé údaje.

Patria medzi ne rodné číslo, POB, číslo pasu, dátum vydania, vydávajúci orgán, kód orgánu, adresa registrácie, orgán, špeciálne značky, podpis a dokonca aj dlhy. Tajná služba má tak oveľa menej „tajných“ agentov.

Hackeri však týmto úspechom zďaleka nekončia a naďalej pokračujú v kybernetickej vojne, pomocou ktorej sa snažia oslabiť ruského agresora. Prakticky denne počúvame o rôznych úspechoch, vďaka ktorým sa na povrch dostávajú utajované alebo strategicky dôležité informácie. Situáciu budeme sledovať aj naďalej a o všetkom vás informovať.

https://twitter.com/PucksReturn/status/1516157864372494342

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -