Po tom, čo Ruská federácia 24. februára 2022 napadla Ukrajinu sa do kybernetickej vojny naplno zapojila aj hackerská skupina Anonymous. Tá kroky pod vedením Vladimíra Putina tvrdo odsudzuje a snaží sa robiť všetko čo je v jej silách, aby „špeciálnu vojenskú operáciu“ oslabila.

Tentoraz sa o zaujímavé novinky postarali hackeri zo skupiny PuckArks, ktorí sa hrdo hlásia práve ku skupine Anonymous. Ako uvádza ich oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter, v priebehu posledných dní sa zmocnili mien viac ako 600 dôstojníkov ruskej tajnej služby FSB.

Unikli aj citlivé údaje 

YouTube / WatchMojo.com (snímka obrazovky)

Títo ľudia pochádzajú konkrétne z troch miest a to z Moskvy, Boľšaje a Lubjanky. PuckArks tiež zdôrazňujú, že samotný zoznam neobsahuje len mená ale takisto aj ďalšie dôležité citlivé údaje.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Patria medzi ne rodné číslo, POB, číslo pasu, dátum vydania, vydávajúci orgán, kód orgánu, adresa registrácie, orgán, špeciálne značky, podpis a dokonca aj dlhy. Tajná služba má tak oveľa menej „tajných“ agentov.

Hackeri však týmto úspechom zďaleka nekončia a naďalej pokračujú v kybernetickej vojne, pomocou ktorej sa snažia oslabiť ruského agresora. Prakticky denne počúvame o rôznych úspechoch, vďaka ktorým sa na povrch dostávajú utajované alebo strategicky dôležité informácie. Situáciu budeme sledovať aj naďalej a o všetkom vás informovať.

https://twitter.com/PucksReturn/status/1516157864372494342

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -