Ako informuje Gizmodo, cena kryptomeny Bitcoin dnes ráno klesla na úroveň 15 680 dolárov, čo je jej najnižšia hodnota za posledné dva roky.

Ešte horšie sú však očakávania expertov, ktorí vyjadrujú obavy z toho, že hodnota bude naďalej klesať z dôvodu následkov implózie FTX, kedysi druhej najväčšej kryptoburzy na svete.

FTX vyhlásila bankrot 11. novembra, necelý týždeň po tom, čo sa konkurenčný generálny riaditeľ Changpeng Zhao z Binance pokúsil predať vyše 500 miliónov dolárov pôvodnej kryptomeny FTX FTT.

Problémom však bolo, že sám nebol schopný token speňažiť kvôli nedostatočnej likvidite FTX, pričom náhodne odhalil skutočnosť, že krypotmena nemá žiadnu hodnotu.

FTT sa v súčasnosti obchoduje za 1,26 dolárov, čo je až o šialených 97 % menej ako pred rokom, keď sa obchodovala za sumu presahujúcu 50 dolárov.

Reťazová reakcia 

Bitcoin
Zdroj: Unsplash / Kanchanara

Nutné je zdôrazniť, že FTT nebola jedinou kryptomenou, za ktorou stál bývalý generálny riaditeľ FTX a Alameda Research Sam Bankman-Fried. Osobne vytvoril aj ďalší token známy ako Serum, ktoré sa v súčasnosti obchoduje za 0,23 dolára. To je len pre porovnanie až o 95 % menej než pred rokom.

Kryptomena FTX bola pred bankrotom burzy ocenená na 32 miliárd USD, ale stačil týždeň, aby sa zrútila na nulu, čo spôsobilo vlnové efekty, ktoré sú stále citeľné v celom kryptografickom prostredí.

Ako jeden z príkladov možno uviesť kryptografickú spoločnosť Gemini, ktorá má údajne problémy so získavaním hotovosti a varuje, že by v budúcnosti mohla vyhlásiť bankrot. Gemini mala podľa Bloomberg News na účte FTX zhruba 175 miliónov dolárov, čo sú peniaze, ktoré už pravdepodobne nikdy neuvidí.

V utorok ráno sa prepadli aj ďalšie významné kryptomeny okrem Bitcoinu, ako napríklad Ethereum, ktoré sa aktuálne obchoduje za 1 085 USD, čo je o 2,78 % menej ako pred 24 hodinami a o 74 % menej ako pred rokom.

Kryptomena BNB od spoločnosti Binance, ktorá je treťou najpopulárnejšou na svete, sa v súčasnosti obchoduje za 254 dolárov, čo je o 1,3 % menej ako pred 24 hodinami a o 55 % menej ako pred rokom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Tesla predala až 75 % Bitcoinov. Jednu kryptomenu si však nechala
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.