Vedel si o tom, že spoločnosť Apple v minulosti vyrobila svoje vlastné exkluzívne tenisky? Ak nie, dnes ťa naučíme niečo z histórie. Technologický gigant sa začiatkom 90-tých rokov minulého storočia začal pohrávať s myšlienkou výroby vlastného merchu, medzi ktorý mali spadať aj tenisky.

Keďže však Apple nemalo dostatok skúseností s produkciou takéhoto produktu, rozhodlo sa uzavrieť spoluprácu so spoločnosťou Adidas. Vo finále teda vznikli biele Apple tenisky, na ktorých sa nachádza farebné logo technologického giganta z Cupertina. Ich dizajn je taký nadčasový, že by si sa za ne nemusel hanbiť ani dnes. Koniec koncov, vypovedá o tom aj ich hodnota, ku ktorej sa dostaneme nižšie.

Hoci tenisky od Apple vyzerali nádherne, nikdy žiaľ neboli zavedené do predaja pre bežných ľudí. Napriek tomu sa však dostali ku zamestnancom, ktorí v tom čase v spoločnosti pracovali.

Apple Tenisky
Sotheby’s

Tenisky vznikli mimo Jobsovej éry…

Zaujímavé je na tomto príbehu to, že Apple experimentovalo s teniskami v čase, keď na jeho čele nestál novátor Steve Jobs a celkovo sa topilo v problémoch.

Jobs v tom čase viedol vlastnú firmu NeXT a angažoval sa tiež vo filmovom priemysle, kde pracoval na animovanom filme Toy Story od Pixar.

Jobs sa do Apple vrátil až v roku 1996, keď spolu s úzkym tímom spolupracovníkov začali pracovať na produktoch, ktoré mali firmu zachrániť. Neboli to však tenisky, ale počítač iMac G3, ktorý ešte v roku 1998 zmenil technologický priemysel a Apple dostal opäť na vrchol.

Extrémne cenné Apple tenisky 

Apple Tenisky
Sotheby’s

Keďže sa tenisky nikdy nedostali do sériovej produkcie pre konečných zákazníkov, dnes žiaľ neexistuje žiaden oficiálny záznam o tom, koľko kusov si ich spoločnosť Apple nechala vyrobiť. Každopádne je ale nad svetlo jasné, že ich veľa nebolo.

Spoločnosť Sotheby’s spustila oficiálny predaj tenisiek „Omega Sports Apple Computer Sneakers“ vo veľkosti 10.5. Ide o extrémne vzácny nikdy nenosený kúsok, ku ktorému je ešte originálna krabica, či dokonca náhradný pár červených šnúrok, ktoré sa v nej nachádzali aj začiatkom 90-tých rokov.

Apple Tenisky
Sotheby’s
Apple Tenisky
Sotheby’s

Pokiaľ máš doma niečo podobné, logicky sedíš na zlatom tróne. Tieto tenisky sú totiž brutálne cenné a samotná spoločnosť Sotheby’s ich aktuálne predáva za 50 000 $ bez DPH, čo je v prepočte zhruba 45 000 €.

Za to si už môžeš kúpiť kadečo iné, ako len biele „Apple tenisky„. Na druhej strane však ide o vzácny zberateľský kúsok, ktorý na svojej cene v najbližších rokoch určite nestratí.

Prečítajte si tiež  Na iOS je až 47-krát menej vírusov a podobných hrozieb než na Androide

Práve naopak. Pokiaľ sa zachová v takom stave, v akom sa predáva dnes, hodnota mu môže ešte narásť. Ak teda chceš do niečoho zainvestovať, Apple tenisky môžu byť zaujímavou voľbou. Kúpiš ich po kliknutí na tento odkaz.

Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here