Spoločnosť OpenAI pred pár týždňami vydala novú verziu jazykového modelu GPT-4, ktorá ponúka neuveriteľnú inováciu v porovnaní so svojim predchodcom GPT-3.5. Viac sa o tejto téme dočítate v tomto článku. Ako však naznačuje zahraničný portál BGR, rok 2023 prinesie ďalšie vylepšenia. V priebehu niekoľkých mesiacov by sme sa mali dočkať GPT-4.5 či dokonca GPT 5.0. Opäť pôjde o zásadný posun smerom vpred.

Podľa najnovšej správy prejde ChatGPT obrovskými vylepšeniami, vďaka ktorým môže dosiahnuť AGI (Artificial General Intelligence) – čo je stupeň umelej inteligencie, v rámci ktorého ju nebude možné rozoznať od človeka. V spolupráci s trvalým pripojením na internet môže ísť o tak zásadnú zmenu, že si to v tejto chvíli ani nevieme predstaviť.

O tieto novinky sa so svetom podelil vývojár Siqi Chen na Twitteri, pričom uviedol, že GPT-5 by mohla byť prezentovaná niekedy v decembri 2023 a teda za cca 8 – 9 mesiacov. Spoločnosť OpenAI má pritom už dnes predpokladať, že jej jazykový model dosiahne vyššie spomínané AGI.

Keď si s nim budete písať, bude s vami schopný viesť podobnú konverzáciu, ako keď komunikujete s kamarátom alebo rodinným príslušníkom. V chate by sa nemali objaviť ani minimálne náznaky toho, že za systémom stojí robot.

Okrem iného by mala GPT-5 generovať presnejšie a rýchlejšie výsledky než aktuálna verzia GPT-3.5 alebo GPT-4. Rovnako by si mala lepšie poradiť so zložitými úlohami, ktoré jej používateľ zadá.

GPT-5 môže priniesť aj negatíva. Už súčasnú verziu zneužívajú zločinci a kriminálnici

Umelá inteligencia chatgpt
Zdroj: Unsplash / Emiliano Vittoriosi / Bing AI (úprava redakcie)

Ako dopĺňa BGR, v súčasnosti nie sme v žiadnom sci-fi filme, čo znamená, že z umelej inteligencie nemáme mať dôvod na paniku. Napriek tomu však existujú riziká, ktoré vznikajú s masívnym rozširovaním tejto technológie.

Ako dávnejšie uviedla agentúra Reuters, Europol už vyjadril znepokojene z prudkého nárastu AI, ktoré súvisí s jej zneužívaním na podvodné alebo zločinecké praktiky.

Ľudia vedia už aktuálne verzie ChatGPT využívať na to, aby klamali a okrádali ostatných. A to stále nedosiahli stupeň AGI.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Predstavte si teda, čo budú vedieť urobiť podvodníci s GPT-4.5, ktorá by mala prísť na trh niekedy v septembri 2023 alebo dokonca GPT-5, ktorá bude predstavená koncom roka. Ide o vážnu tému, ktorej by sa mala venovať aj spoločnosť OpenAI.

Prečítajte si tiež  Siri zaspala dobu a jej vývojárov to už nebaví. Apple stojí pred otázkou, či s ňou úplne neskončí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -