Pokiaľ je niečoho nedostatok a ľudia o to majú veľký záujem, vždy sa to premietne do vyššej ceny. Výnimku netvorí ani herná konzola PlayStation 5, ktorá sa síce na Slovenskom trhu dá kúpiť, no pre rekordný záujem ju zoženiete iba veľmi draho. Všetko sa to navyše ešte zhoršilo po minulotýždňovom oznámení spoločnosti Sony, ktorá avizovala, že zvyšuje ceny.

PlayStation 5 s Blue-ray mechanikou sa od tej chvíle nemá predávať za 499,99 eur ale rovno 549,99 eur. Ak by ju však niektorí zo slovenských e-shopov predával za takéto peniaze, bol by to doslova zázrak.

PlayStation 5 je na Slovensku šialene drahé 

Zdroj: Unsplash / Ben Iwara / Ibrahim Boran

Problém je totiž v tom, že PlayStation 5 je v našich končinách (ale aj všade inde vo svete) extrémne predražené. Najnižšia cena, za ktorú ho môžete získať skladom je 699 eur čo znamená, že oproti tej odporúčanej je vyššia až o 150 eur a cca 22 %.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Sony však sľubuje, že pracuje na zefektívnení výroby a už v dohľadnej dobe by mohlo byť PlayStation 5 dostupnejšie ako dnes.

Kúpiť si totiž v tejto situácii hernú konzolu za 700 eur, aj keď ju firma odporúča predávať za 550 eur, je vcelku uletené, no žiaľ, vzhľadom na situáciu na trhu ide o každodennú realitu, ktorá pretrváva už niekoľko mesiacov nemáme na výber.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám podarilo kúpiť PlayStation 5 lacnejšie alebo drahšie. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here