Pravidelne píšeme o tom, ako inteligentné hodinky Apple Watch niekomu zachránili život. Dnes tu máme ale iný príbeh, v ktorom pomáhala odlišná technológia. Všetko sa to stalo v susednom Česku.

Ako píše ČT24, v sobotu podvečer sa stratil svojim rodičom iba dvojročný chlapec v lese pri Sedloňove v Orlických horách. Polícia bola kontaktovaná rýchlo a rozhodla sa nasadiť to najlepšie čo mala k dispozícii.

Na pátraciu akciu sa vybrala s vrtuľníkom, ktorý mal nainštalovanú termovíziu. Netrvalo dlho a približne 3,5 kilometra od miesta, kde sa chlapec pôvodne stratil sa ho podarilo opäť lokalizovať ako sa zmätene prechádza po lese.

Skoro 100 ľudí v pátracej akcii 

Dieťa hľadali policajti, profesionálni či dobrovoľní hasiči a rovnako aj členovia horskej služby. V teréne bolo dokopy nasadených približne 100 ľudí. Hoci sa vonku stmievalo, termokamera dokázala chlapca identifikovať, pretože z neho vyžarovalo teplo.

Pri náleze bol vystrašený ale zdravý. Celá akcia trvala len 90 minút od chvíle, kým bolo dieťa nahlásené ako nezvestné.

Polícia zdôraznila, že vždy keď sa stratí malé dieťa v lese, hrá čas dôležitú rolu. Pomoc je potrebné zavolať čo najskôr, aby sa záchranári mohli pustiť do akcie a aby bolo vo výsledku dieťa živé a zdravé.

Prečítajte si tiež  Apple testuje termo-senzor kamery v iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -