Pravdepodobne viete, že Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra sú prvé modely s detekciou nárazov a táto nová funkcia už pomohla zachrániť niekoľko ľudských životov. Tentokrát muž z Indianapolisu Nolan Abell tvrdí, že mu hodinky Apple Watch Series 8 privolali pomoc po hrozivej autonehode.

Nolah prezradil, že len týždeň po zakúpení hodiniek Apple Watch narazil počas jazdy vo vysokej rýchlosti do stĺpu. Bezprostredne po náraze mal problémy s vnímaním, no snažil sa ostať pri vedomí, keď na ruke pocítil haptickú odozvu hodiniek a počul hlas, ktorý sa ho pýtal či je v poriadku.

„Keby nebolo týchto hodiniek, kto vie, ako dlho by trvalo, kým by sa ku mne dostala pomoc,“ povedal Nolan pre ABC News (prostredníctvom 9to5mac).

„Nakoniec by ma niekto našiel, ale vďaka Apple Watch som mal pomoc do piatich minút.“ Ak váš iPhone alebo Apple Watch detegujú vážnu dopravnú nehodu, zariadenie vám pomôže spojiť sa so záchrannými službami – uvádza Apple.

Ako to funguje? 

iPhone 14 detekcia nárazu
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick / Tobias Tullius (úprava redakcie)

Samotný softvér, je prioritne určený na detekciu vážnych dopravných nehôd, ako sú čelné nárazy, bočné nárazy, nárazy zozadu a prevrátenie vozidla.

Keď zariadenie takúto situáciu identifikuje, iPhone alebo Apple Watch spustia alarm a zobrazia upozornenie. Táto funkcia nie je novinkou len pre Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra, no obsahujú ju aj všetky modely iPhone 14 vrátane iPhone 14 Plus.

Ak vás podrobnejšie zaujíma, ako táto technológia funguje v praxi, rozoberali sme to v tomto článku, kde uvidíte aj reálny test. Dúfajme, že ju nikdy nebudete potrebovať…

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydalo prekvapivú aktualizáciu pre niektorých majiteľov Apple Watch Series 4.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -