Dnešné vozidlá už môžeme odomykať v niektorých prípadoch aj pomocou telefónu alebo hodiniek. Ani to však nezastavilo Brandona Dalalya, ktorý je majiteľom vozidla Tesla Model 3 od toho, aby urobil absurdné rozhodnutie. Do svojej ruky si nechal vložiť implantát, pomocou ktorého sa vie dostať do vozidla prakticky kedykoľvek.

Pri jeho zavádzaní použil anestézu (lidokaín), ktorá bola potrebná z dôvodu pomerne robustných rozmerov samotného čipu. Ako doplnil v rozhovore pre Teslarati, v skutočnosti išlo už o jeho druhý implantát, pričom ten prvý bol oveľa menší.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Brandon vysvetlil, že samotný implantát je potiahnutý biokompatibilnými látkami, ako je biopolymér. Jeho prvý čip bol vyrobený z bioskla. Akonáhle je čip osadený v ruke, po nejakom čase dôjde k zapuzdreniu ľudským tkanivom. Celé video z osádzania čipu do ruky si môžete pozrieť tu.

S čipmi pod kožou zatiaľ iba experimentuje 

Tesla čip odomykanie auta pomocou implantátu
Zdroj: Pop Culturely / YouTube / Brandon Dalalay

Určite vás zaujíma, prečo si niekto nechá zaviesť čip priamo pod svoju kožu, keď mu to neprináša takmer žiaden úžitok. Na túto otázku však Brandon odpovedá tým, že technológiu v podstate len beta testuje.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Ako sme uviedli vyššie, v súčasnosti má okrem „kľúču od Tesly“ vo svojej ruke zavedený aj čip, ktorý slúži na úplne iné účely. Okrem iného dokáže napríklad, odomykať dom, ukladať kryptomeny či zdravotné údaje. Implantát, pomocou ktorého odomyká svoje auto pochádza od spoločnosti VivoKey Apex a pracuje na princípe technológie NFC.

Niečo podobné okrem Brandona testuje ešte ďalších sto ľudí, pričom VivoKey Apex ponúka pre svoje bezdrôtové čipy aj možnosť inštalácie rôznych aplikácií. Jednou z nich bolo pridanie kľúčov od Tesly priamo do ruky. Ide teda v podstate o náhodu a nie zámer, avšak tento štýl odomykania vozidla je mimoriadne originálny a zďaleka sa ním nemôže pochváliť len tak hocikto.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here