Jedna z najpopulárnejších streamovacích služieb súčasnosti prichádza s novou cenovou politikou, ktorá určite nepoteší predplatiteľov. Ako píše CNBC, keďže sa služba Disney+ usiluje o to, aby bol jej biznis menej stratový, zákazníci sa stretnú so zdražovaním. To by malo byť v niektorých prípadoch doslova extrémne, no vyvážiť sa bude dať dostupnejším plánom s reklamami.

Od 8. decembra 2022 by sa používatelia Disney+ v USA mali dočkať nového balíka s cenou, ktorá bude štartovať na úrovni 7,99 USD / mesačne. Dôležité je však spomenúť, že práve v tomto predplatnom budú ľudí obťažovať aj otravné reklamy.

Pokiaľ budú chcieť zákazníci predplácať Disney+ bez nich, zaplatia až 10,99 USD / mesačne, čo je o 3 doláre, respektíve 38 % viac než doteraz.

Určite vás v tejto súvislosti zaujíma, ako sa bude cena za Disney+ zvyšovať na Slovensku. Na toto žiaľ odpovedať nevieme, nakoľko firma zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne vyjadrenie, ktoré by sa týkalo európskeho trhu.

Ak však stojí služba v našom regióne 7,99 € / mesačne, môžeme predpokladať, že zdražie rovnako ako v USA na 10,99 € / mesačne. Všetko sú to ale zatiaľ iba naše predpoklady.

Služba Disney+ nepočíta so ziskom až do roku 2024

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Ako píše CNBC, zvýšenie cien je nevyhnutné pre stále rastúcu prevádzkovú stratu streamovacích služieb spoločnosti Disney. Medzi ne patrí okrem Disney+ aj Hulu či ESPN+. Všetky tri stratili v priebehu druhého štvrťroka až 1,1 miliardy dolárov, čo prekročilo odhady analytikov o približne 300 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Spoločnosť Disney už dávnejšie uviedla, že plánuje investovať do Disney+ až do roku 2024, pričom počas celého obdobia neočakáva, že bude z tejto služby zisková. Aj napriek tomu je ale nutné zvýšiť ceny, pretože prevádzkové náklady sú v súčasnosti enormné.

Počet predplatiteľov Disney+ stále rastie 

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Priemerný príjem na používateľa pre Disney+ mal navyše v poslednom štvrťroku 2022 klesnúť o zhruba 5 %, pretože čoraz viac zákazníkov v USA a Kanade využívalo lacnejšie balíky viacerých produktov.

Dobrou správou ale je, že aj keď to po finančnej stránke nevyzerá bohvieako ružovo, Disney+ naberá stále nových predplatiteľov. Tých by malo byť v súčasnosti až 152,1 milióna, čo prekonáva aj očakávania analytikov z Wall Street, ktorí predikovali 147 miliónov predplatiteľov.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Ak zrátame aj streamovacie služby ESPN+ a Hulu, dokopy sa dostaneme na hranicu 221 miliónov predplatiteľov. Len pre porovnanie, Netflix má aktuálne približne rovnaké množstvo platiacich používateľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -